Rafał Broda Rafał Broda
536
BLOG

Komu podziękował Łukaszenka?

Rafał Broda Rafał Broda Polityka Obserwuj notkę 62

Polacy 15 października 2023 wybrali kontynuację ciernistej drogi swojej historii.  Złoty róg mieli w rękach, ale go zgubili, choć 35% wyborców doceniło jego wartość. Da Bóg, szybko go odnajdziemy.
Sytuacja, która powinna była skłonić Polaków do podjęcia właściwej decyzji wyborczej była tym razem wyjątkowo jasna; jaśniej już chyba nigdy nie będzie. Przywołajmy bezdyskusyjne fakty podsumowujące stan Polski po ośmioletniej kadencji koalicji PO-PSL i następujących po niej ośmiu latach rządów ZP. Po ćwierćwieczu szkodliwej i trudnej transformacji rządy PO-PSL kontynuowały zło i  tak bardzo zniszczyły Polskę, że w 2015 roku istnienie państwa polskiego było najpoważniej zagrożone. Ich kolejnej kadencji Polska zapewne by nie przetrwała. Już przed 2015 rokiem rozpoczęto proces zamykania państwa. Nie da się inaczej zinterpretować szeroko zakrojonych działań, w których likwidowano posterunki policji, urzędy pocztowe, szkoły publiczne, przerywano połączenia komunikacyjne na polskiej prowincji, a zwłaszcza uruchomiono drastyczną redukcję sił zbrojnych, godząc się by wschodni agresor mógł bez trudu zająć Polskę, aż do linii Wisły. Czy ktokolwiek potrafiłby nadać inny, korzystny dla Polski sens wymienionym tu zjawiskom
Po wyborach 2015 i objęciu rządów przez Zjednoczoną Prawicę nastąpił radykalny zwrot, w którym rozpoczęto generalną naprawę Rzeczypospolitej; dokonał się prawdziwy cud polityczny i gospodarczy praktycznie w każdej dziedzinie. Przywrócono Polakom godność, pobudzono ich przedsiębiorczość i rozpoczął się szybki rozwój Polski dzięki rządom, jakich dotąd wiele pokoleń nie doświadczyło. Najbardziej trafnie i wzruszająco, już 3 maja 2016 roku, podsumowała ten cud śp. Wanda Półtawska podczas wręczenia jej orderu Orła Białego: https://www.tvp.info/25164760/wanda-poltawska-zostala-odznaczona-orderem-orla-bialego-przez-prezydenta-andrzeja-dude       
 Cud trwał przez kolejne 7 lat, budząc podziw świata, wynosząc polityczne znaczenie Polski na poziom nieznany od stuleci. Jednocześnie szybki rozwój Polski wzbudził szczególną panikę u zachodniego sąsiada, który wytoczył Polsce prawdziwą wojnę za pośrednictwem instytucji UE i włączył się w  bezprecedensową ingerencję w wewnętrzne polskie sprawy, zwłaszcza w polskie wybory. To oburzające i obrzydliwe zachowanie Niemców powinno stać się dodatkowym argumentem dla polskich wyborców, by w zdecydowany sposób wesprzeć trwanie polskiego cudu.
Nie wiem czy ktoś rozumie ten skok w przepaść, który wykonali Polacy w wyborach 15 października 2023. Ja tego nie potrafię zrozumieć. Trudno uwierzyć, by tak wielu z nich nie potrafiło rozpoznać, że Polska potrzebuje kontynuacji rządów PiS, że waga decyzji wyborczej jest dzisiaj szczególna wobec tego wszystkiego co dzieje się w świecie, tym bardziej nie mogę zaakceptować, by dla tak wielu było obojętne, czy Polska przetrwa. W tej sytuacji przyjmuję z otwartością wszelkie sygnały o wyborczych manipulacjach i czekam na orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyników tych wyborów. Jedno jest wszakże pewne - zachowanie wielu członków komisji wyborczych  sprzyjających bojkotowi referendum było nieuczciwe, manipulacyjne i bezprawne. Było to zjawisko masowe, podważające wiarygodność tych samych przecież komisji także w wyborach do Sejmu i Senatu;  Sąd Najwyższy musi to wziąć pod uwagę. Jeśli jednak SN uzna wyniki wyborów za ważne, to trzeba będzie taki werdykt przyjąć i rozejrzeć się za winnymi tego nieszczęścia.
Aleksander Łukaszenka obszernie i z radością podziękował tym, pośród których należy szukać winnych:   
– Polacy spisali się naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się takiego wyniku. Po prostu odmówili udziału w tej grze z PiS. Kibicuję Polakom. Dobra robota – powiedział Alaksandr Łukaszenka podczas konferencji prasowej. Jego słowa przytacza białoruska państwowa agencja BelTA. Dyktator przekonywał, że po wyborach parlamentarnych "Polska nie będzie już taka sama".  Polityk dodał także, że jest nadzieja, że kiedy partia Tuska dojdzie do władzy to "weźmie sprawy w swoje ręce i naprawi relacje". –  
I dalej:
•  Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka w czasie wizytacji placu budowy w obwodzie mińskim odniósł się do niedawnych wyborów w Polsce. Nie ukrywał radości z powodu zwycięstwa obecnej opozycji.
Brawo Polacy! Nie spodziewałem się tej opcji. (…) Polacy, chwalę naród polski. Dobrze zrobiliście! Pokazaliście charakter. I faktycznie opozycja doszła do władzy
— mówił Aleksander Łukaszenka, cytowany przez białoruską agencję informacyjną BiełTA.
Polska nie będzie już taka sama. Niech to będą nie nasi ludzie, niech nie mają ochoty z nami rozmawiać, ale to inni ludzie.Można zastanowić się komu białoruski dyktator podziękował, by w przyszłości pamiętać o nich i nie lekceważyć ich działań. W większości to zapewne bezmyślni ludzie kierowani emocjami i łatwi do sterowania przez profesjonalnych graczy społecznej psychologii. Organizatorzy „turystyki wyborczej” zagarnęli młodych z wielkich miast, którzy stadnie, bez rozważania skutków zabawili się w wybory zwiększające wagę ich głosu przeciw Polsce przez odpowiednio dobrane miejsca głosowania. Mieliśmy tu do czynienia z podobno legalnym procederem, a przecież skrajnie nieuczciwym i niezbędnym do wyeliminowania w przyszłości. Dyktator Białorusi jednak swoją radość i wdzięczność skierował do wszystkich polityków anty-PiSu, choć z nazwiska wymienił tylko Tuska. Znamy wiele nazwisk polityków i osób publicznych, którzy sprawili radość Łukaszence i warto te nazwiska zapamiętać. Każdy z nas rozpoznaje też w swoim otoczeniu ludzi, którym los Polski jest najwyraźniej obojętny, lub nie wystarcza im wyobraźni, by dostrzec czym stanie się dla nich samych świat bez Polski.
Piszę tę notkę w S24, a tutaj aż się roi od autorów, do których Łukaszenka grzmi: „Brawo Polacy!”. Bo każdy, kto snuł jad nienawiści do Zjednoczonej Prawicy, do Jarosława Kaczyńskiego, do Mateusza Morawieckiego, ma na sumieniu ten wynik wyborów i zagrożenie Polski, jakie uosabiają potencjalne rządy Donalda Tuska. Ci autorzy z pewnością potrafią myśleć i stać ich na obiektywną ocenę faktów. Dlatego:
Wiedzą, że Polska w okresie 2007-2015 była na drodze ku zapaści.
Wiedzą, że Polska w latach 2015-2023 została ocalona i weszła na szybką, efektywną drogę rozwoju.
Wiedzą, że Polska potrzebuje kontynuacji tego rozwoju i jak dotychczas tylko PiS potrafił to realizować.
Wiedzą, że Donald Tusk identyfikuje się wyłącznie z interesami Niemiec i stanowi zagrożenie dla Polski, dążąc do jej unicestwienia.
Wiedzą, że jedynie PiS jest zdolny do zneutralizowania zagrożenia, jakim jest Tusk i jego otoczenie.
Wiedzą, bo sądząc po ich notkach i komentarzach, intensywnie śledzą wydarzenia polityczne, a nikt nie może być tak niemądry, by nie dostrzec tego, co naprawdę dzieje się w polskiej rzeczywistości. Nie mogę przyjąć, że każdy z nich za przykładem Tuska zanurzył się całkowicie w kłamstwie, w którym prawda w ogóle się nie liczy.
 Panie i Panowie! Łukaszenka was pochwalił, Łukaszenka wam dziękuje, Łukaszenka widzi perspektywę resetu z wami. Czy to nie jest ten potrzebny kubeł zimnej wody?

Zawsze występuję pod własnym nazwiskiem, mimo że wielokrotnie byłem na portalu S24 obrażany. Teraz uzupełnię swoją identyfikację notką o mnie zamieszczoną w Britishpedia.  Broda Rafał prof. dr hab. O: profesor zw. Instytutu Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN w Krakowie, uznany w świecie specjalista w zakresie struktury jąder i oddziaływań jądrowych; B: Cieszyn, 19.01.1944; P: Jan - był absolwentem WSH w Warszawie, głównym księgowym m.in. w F. "Celma" Cieszyn; Eryka Barbara z d. Richter - była bibliotekarzem w Szkole Muzycznej w Cieszynie; MS: Olga z d. Budiańska; Ch: Aleksander 1974 - jest absolwentem UE z tyt. mgr; Joanna 1976 - jest absolwentką UJ Kraków z tyt. mgr germanistyki, obecnie z tytułem dr University of Tennessee; wnuki: Alina, Urszula, Jędrzej; GrA: wuj Eryk Nanke był mjr WP, dowódcą Plutonu Łączności Radiowej Artylerii w Bitwie o Monte Cassino, brał udział w obronie Tobruku, po wojnie osiadł w Wielkiej Brytanii, do ojczyzny powrócił w 1996 roku a swoje przeżycia opisał w publikacji "Cena bycia innym"; E: 1966 - mgr fizyki, 1971 - doktorat w UJ Kraków; 1981 - habilitacja w IFJ PAN w Krakowie; 1991 - tytuł profesora n. fizycznych; Ca: od 1966 pracownik naukowy IFJ PAN w Krakowie, począwszy od asystenta stażysty do profesora zw., pełniąc funkcję kilkanaście lat kierownika pracowni (wcześniej Zakładu) Struktury Jąder Atomowych; zagraniczne pobyty naukowe: 1968 - 1971 Zjednoczony Instytut Badań Jądrowych w Dubnej, Rosja; 1972 - 1974 Instytut Nielsa Bohra w Kopenhadze, Dania; 1977 - 1979 oraz 1989 - 1991 Instytut fur Kernphysik KFA Juelich, Niemcy; 1982 - 1984 oraz krótsze pobyty w Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana, Stany Zjednoczone w charakterze visiting professor, eksperymenty w Argonne National Laboratory, Stany Zjednoczone; WaCW: 230 publikacji naukowych; 5 najważniejszych tytułów: N=40 neutron subshell closure in the Ni-68 nucleus -Phys. Rev. Lett.74,868(1995) Spectroscopic studies with the use of deep-inelastic heavy-ion reactions -Journal of Physics G - Nuclear an Particle Physics 32, R151 (2006) Yrast isomers in tin nuclei from heavy-ion collisions and the neutron h11/2 subshell filling - Phys. Rev.Lett.68, 1671 (1992) Inelastic and transfer-reactions in Mo-92 + 255 MeV Ni-60 collisions studied by gamma-gamma coincidences -Phys. Lett. B251, 245 (1990) Doubly magic Pb-208: High spin states, isomers, and E3 collectivity in the yrast decay -Phys. Rev. C95, 064308 (2017); Aw: Złoty Krzyż Zasługi; Krzyż Wolności i Solidarności; Złota Odznaka Miasta Krakowa; 1 nagroda zespołowa MNiSZW; Nagroda indywidualna III Wydziału PAN; Me: Członek PTF, American Physical Society; założyciel i przewodniczący Klubu "Myśl dla Polski"; współtwórca oraz były członek partii Liga Polskich Rodzin; Ach: zainteresowania naukowo-badawcze: badania struktury jądra i reakcji jądrowych metodami spektroskopii Gamma; współtwórca metody pomiarów krotności Gamma; odkrycie podwójnie magicznych jąder 146Gd, 68Ni i spektroskopia wielu jąder w tych obszarach; rozpracowanie metody badań jąder z nadmiarem neutronów w spektroskopii z użyciem głęboko nieelastycznych zderzeń ciężkich jonów; opublikowanie przeglądowego artykułu dot. tej metody w prestiżowym czasopiśmie J.Phys.G.Nucl.Part.Phys. 32 (2006) R151-R192; zaangażowanie w badania opadu radioaktywnego po "Czarnobylu" w szczególności obszerne badania zjawiska tzw. gorących cząstek; wypromowanie 5 doktorów, recenzowanie kilkudziesięciu prac doktorskich, habilitacyjnych i wniosków profesorskich; czynny udział w licznych konferencjach międzynarodowych i dziewięciokrotnie jeden z głównych organizatorów Międzynarodowej Konferencji "Szkoła Fizyki Jądrowej w Zakopanem"; udział w odzyskaniu niepodległości poprzez wieloletnią działalność niepodległościową, skutkującą represjami ze strony władz komunistycznych np. odebraniem paszportu na 3 lata (status pokrzywdzonego w IPN); kandydowanie na senatora RP i uzyskanie 133,5 tys. głosów w ciągu 5 tygodni kampanii wyborczej; LS: angielski, rosyjski, niemiecki; H: polityka, muzyka, brydż, turystyka górska - udział w 3 dużych wyprawach w Azji; PMM: odkrycie metody badania jąder neutrono-nadmiarowych; wykłady na prestiżowych międzynarodowych konferencjach; pobyt w Instytucie Nielsa Bohra i poznanie wielu wybitnych ludzi nauki; OA: 1999 - 2016 szeroka działalność publicystyczna w Radiu Maryja i wielu wydawnictwach m.in. Gazeta Polska, Nasz Dziennik, Głos Nasza Polska a obecnie na forach internetowych; Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej (7. edition) BPH - British Publishing House Ltd.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka