Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
157 obserwujących
1808 notek
1400k odsłon
  1429   2

Czy papież Franciszek chce zniszczyć KK?

Dopisek z dnia 28.08.2022

Serdecznie przepraszam, że odnośnik do mojego bloga na wordpressie nie działał. Jeszcze się go uczę, ale brak mi czasu. Dlatego też publikuję tesztę tekstu. Jeszcze raz przepraszam.


Jestem wierzącym Katolikiem i jako taki zawsze byłem uczony, iż Papieże są nieomylni. Ale czy można milczeć jeżeli nawet ja, zwykły Katolik, gdzieś podświadomie czuję, że obecny papież Franciszek nie zawsze prowadzi Kościół Boży w dobrą stronę. A przecież KK jest Kościołem Powszechnym a stanowimy Go my, wszyscy wierzący, dla których odniesieniem w zakresie wiary winny stanowić słowa i czyny Następcy Św. Piotra, czyli Papieża.


Ale - jak się okazuje - nie tylko ja mam wątpliwości wobec poczynań Franciszka. Ma je wielu katolickich publicystów, wielu duchownych (też wśród purpuratów) oraz duża grupa zwyczajnych Katolików zaniepokojonych niektórymi słowami i czynami obecnego Papieża.


W skrajnych przypadkach wskazują oni, że tak naprawdę zrzeczenie się urzędu przez Benedykta XVI (wygłoszone po łacinie) jest nieważne i on dalej jest Papieżem, na co wskazuje np. to, że dalej nosi "białą szatę" przynależną tylko i wyłącznie dla Głowy KK oraz dalej jest sprawny i fizycznie, i intelektualnie a przecież oficjalnym powodem Jego domniemanej abdykacji było właśnie to, że już nie czuje się na siłach (na duszy, ciele i umyśle) sprawować swą posługę. Tacy krytycy Franciszka wysuwają więc logiczny wniosek: skoro Benedykt XVI jest nadal Papieżem, to rodzi się pytanie - Kim w takim razie jest Franciszek? I odpowiadają - Antypapieżem! Co to znaczy dla nich? Skoro jest Antypapieżem to jest Antychrystem a skoro jest Antychrystem to jest opanowany przez złe moce szatańskie, dla których najważniejsze jest zniszczenie KK i to się dzieje dzisiaj od środka za pomocą samego papieża i jego doradców!


https://www.youtube.com/watch?v=gGjCGObx8xk&t=11s

Nie śmiem aż tak daleko posuwać się w krytyce papieża Franciszka i nazywać Go Antypapieżem, więc posłużę się m.in. kilkoma cytatami i moimi dygresjami na ich temat.

Ostatnio burzę i niechęć do papieża Ukraińców spowodowały jego słowa o śmierci Darii Duginy, córki doradcy ideologicznego W. Putina Aleksandra Dugina. Papież stwierdził, że "Myślę o tej biednej dziewczynie, wysadzonej w powietrze z powodu bomby pod siedzeniem samochodu w Moskwie. Niewinni płacą za wojnę, niewinni".

Czytaj dalej: https://wordpress.com/post/krzysztofjaw.wordpress.com/3345 lub https://krzysztofjaw.wordpress.com/

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo