fot. Kamil Broszko / Teraz Polska
fot. Kamil Broszko / Teraz Polska
Krzysztof Przybyl Krzysztof Przybyl
157
BLOG

Kolejni śląscy Promotorzy Polski

Krzysztof Przybyl Krzysztof Przybyl Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Kongresowy rok ruszył pełną parą – w kwietniu miałem przyjemność gościć na toruńskim Welconomy i na katowickim Europejskim Kongresie Gospodarczym. Podczas tego ostatniego do rąk tych Ślązaków, którzy mogą być dumni ze swoich sukcesów w różnych dziedzinach, trafiły statuetki „Promotor Polski”. Przez siedem edycji tego projektu wyróżniono już kilkadziesiąt osób, a liczba ta będzie jeszcze większa!

Idea jest prosta: w każdym polskim regionie są wybitne osobistości, które dzięki swoim osiągnięciom promują Markę Polska. Ich sukcesy zasługują na to, by mówić o nich nie tylko w Polsce, lecz i za granicą. Żadna kampania promocyjna, żadna nowa rządowa agenda z sutym budżetem nie zastąpi tych bezcennych ambasadorów nowoczesnej, przebojowej i pełnej wiary we własne możliwości Polski. Dlatego Promotorów Polski honorujemy i chcemy ich promować.
25 kwietnia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach uhonorowano siedmiu laureatów z regionu śląskiego. To rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek, znany dziennikarz i popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic” – Janusz Legoń, Kinga Ciba, Katarzyna Dendys-Kosecka, prof. Jan Klimek stojący na czele Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz prezeska Polskiej Hokej Ligi Marta Zawadzka. Nauka, przedsiębiorczość, kultura, sport – pełen przekrój. Nagrody Laureatom wręczyli – oprócz piszącego te słowa – dwaj Promotorzy Polski ze Śląska, mianowicie były prezydent Katowic, zasłużony samorządowiec Piotr Uszok oraz prezes PTWP i organizator EKG Wojciech Kuśpik.
Warto przypomnieć listę dotychczasowych laureatów tytułu Promotor Polski ze Śląska. To: prof. Marian Zembala, Teresa Mokrysz, Marcin Wyrostek, Joanna Wnuk-Nazarowa (odznaczona 3 maja br. Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę), Małgorzata Mańka-Szulik, Tadeusz Donocik, prof. Paweł Buszman, Alicja Knast, Tomasz Konior, Artur Rojek, Sonia Draga, prof. Arkadiusz Mężyk, Piotr Uszok, Prof. Krzysztof Składowski, arch. Robert Konieczny, prof. Maciej Pieprzyca, Robert Talarczyk, prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. Tadeusz Sławek oraz Artur Tomasik.
Cieszą słowa, które padły z ust nagrodzonych. Cieszą, ale i są zobowiązaniem. Logo „Teraz Polska” dla dr Tomasza Rożka jest synonimem wysokiej jakości i zobowiązaniem, by z tej jakości nie schodzić. Ekipie Festiwalu „Bez Granic” z kolei bliska jest idea Polski otwartej, cieszącej się różnorodnością i ciekawej tego, co przynoszą inni. O sile Fundacji „Teraz Polska”, która od trzydziestu z górą lat realizuje wartościowe projekty, mówił Piotr Uszok. Chcemy, Szanowni Państwo, te oczekiwania nadal spełniać. Chcemy – tak, jak czynimy to od pierwszych chwil naszej działalności – łączyć, tworzyć przestrzeń do dialogu, pokazywać nasz polski sukces. W dobie pogłębiających się podziałów i nowych wyzwań, przed którymi stanęła Polska i cała Europa, ta misja ma szczególne znaczenie. A z takimi ludźmi, jak Promotorzy Polski, łatwiej o jej sukces.

Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad trzydziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka