beata.pokrzeptowicz beata.pokrzeptowicz
331
BLOG

Pedofilia w Niemczech: zawodny system – czy współsprawstwo Jugendamtów?

beata.pokrzeptowicz beata.pokrzeptowicz Pedofilia Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

https://www.sueddeutsche.de/panorama/kriminalitaet-luegde-jugendamt-1.4915493


Na kempingu w Lüdge (kraj związkowy Nadrenia Północna Westfalia w Niemczech) przez lata dochodziło do seksualnego wykorzystywania kilkudziesięciu dzieci i filmowania pornografii dziecięcej.

Jeden z - obecnie już - skazanych zapoczątkował ten kryminalny proceder, kiedy Jugendamt przekazał mu, samotnemu i bezrobotnemu mężczyźnie, mieszkającemu w mocno zdezelowanym samochodzie na kempingu pod opiekę 6-letnią dziewczynkę. 

Dziewczynkę pozyskał on do nawiązywania znajomości z innymi dziećmi, które były molestowane wykorzystywane seksualnie przez niego i innych mężczyzn – było to przynajmniej 40 dzieci.

W międzyczasie okazało się, że nie tylko policja w powiecie Lippe, Jugendamty oraz organizacje ochrony praw dzieci, które miały do czynienia z ofiarami tych pedofilów nie tylko nie dopełniły obowiązków, a wręcz ignorowały dochodzące do nich niepokojące sygnały (i do tego z różnych źródeł) wkrótce po tym, jak dziewczynka znalazła się pod opieką jej ojca zastępczego.

A Prokuratura Generalna w Hamm nadzorująca prokuraturę w Detmold najpierw nie znalazła podstaw do wszczęcia śledztwa przeciw policjantom i pracownikom Jugendamtów, które przekazały dzieci pod opiekę pedofilom i „upiększały” akta spraw. Nie wspominając o tym, że w komisariacie policji „wyparowały” z akt sprawy materiały dowodowe. 

Komisja śledcza parlamentu kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia w Düsseldorfie od 8-miu miesięcy próbuje ustalić okoliczności skandalu w Lüdge, m.in. odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, że Jugendamt dał pod opiekę dziecko takiemu człowiekowi?  

Śledztwo przeciw pracownikom Jugendamtów zostało oczywiście umorzone.

A przed Komisją śledczą świadkowie z Jugendamtu odmówili złożenia zeznań.

Czyżby dlatego, że kryjący ich dotychczas prokuratorzy musieliby jednak wszcząć śledztwo przeciwko pracownikom Jugendamtu, których z jakiś powodów nie chcieli ruszać?

https://www.stern.de/panorama/weltgeschehen/missbrauchsfall-luegde--beweismaterial-seit-dezember-verschwunden-8591420.html

https://www.waz.de/politik/landespolitik/missbrauch-in-luegde-hinweisgeberin-fuehlte-sich-bedroht-id229097899.html

https://www.welt.de/politik/deutschland/article199773514/Urteil-zu-Missbrauch-in-Luegde-Sie-haben-32-Kindheiten-zerstoert.html

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo