wp
wp
leniuch102 leniuch102
96
BLOG

Wpływy i odpływy

leniuch102 leniuch102 Kultura Obserwuj notkę 1
Na wpływach rosyjskich znam się jak mało kto

Na wpływach rosyjskich znam się jak mało kto, a to za sprawą Nataszy i jej syna Olka, mojej rodziny zastępczej. Oboje są obywatelami federacji rosyjskiej, choć ze zrozumiałych względów ostatnio od federacji stronią. Zaznaczę tu, że Natasza mieni się rosyjską patriotką, choć na mój gust jest patriotką radziecką, Olek z kolei normalnym polskim nastolatkiem, tyle, że z babcią na takim dalszym Podlasiu.

Dla Nataszy „nasi” to wszyscy rosyjskojęzyczni, czyli Białoruś, 90% Ukraińców i pół Podlasia. Nasi otworzyli sklep z naszymi produktami, nasi zapisali sie na zabieg (Natasza jest fizjoterapeutką), z naszymi można po ludzku pogadać itp. Rosjan, poza Nataszą we Wrocławiu raczej nie ma, ale „wpływy” najwyraźniej.

„Wpływy rosyjskie” w polskiej wersji gazetowej to wyobrażone worki brzęczących rubelków, przekazywanych politykom nielubianym przez daną gazetę. W wersji Nataszy to rosyjski język, nieśmiertelna literatura, muzyka i – nieuchronnie – balet.

Oba poglądy są śmiechu warte.

O prawdziwym wpływie rosyjskim na cały obszar poradziecki w ogóle a na Olega w szczególności nikt w Polsce nie wie, ale od czego ten blog.

Otóż, Mili, powodem, dla którego język rosyjski rządzi od Kara-Kum po Bałtyk i nie zamierza odpuszczać jest całkowite nieposzanowanie przez Rosję majątkowych praw autorskich.
Jeżeli nie chce się wam iść do kina wystarczy odpalić ruski internet i po chwili rozkoszować się nowościami filmowymi… w rosyjskim dubbingu oczywiście. Dotyczy to nie tylko nowości, ale staroci, filmów, seriali.. całości produkcji wizualnej ewer.

Przeczołgawszy się przez matury Olek podstępnie wypytał mnie o najlepsze moim, koneserskim zdaniem seriale (wszystkie nowe ma na świeżo oglądnięte, jak to maturzysta). W chwili gdy piszę te słowa odsypia piąty sezon Zagubionych.

Czasem przysiądę sobie popatrzeć i prawie wszystko rozumiem. Znaczy, jestem pod wpływem.

image


leniuch102
O mnie leniuch102

treści "osobiste": https://leniuch.home.blog/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura