6 obserwujących
191 notek
188k odsłon
  512   0

W odpowiedzi na komentarz @35STANA

Pod notką znanego blogera piszącego pod nikiem @KISIEL

http://kisiel.salon24.pl/704581,milczenie-posla-ardanowskiego-w-sprawie-pytania-o-smolensk

@35STAN zamieścił następujący dość długi komentarz:


@LUDWIQ

Pisze Pan pod zdjęciami:
"Godzina około 9:08 CEST. Poseł Artur Górski jest przy "Gułagu na kołach" dlatego nie widział jak Sasin na parkingu biegnie do samochodu."
i
"9:24:36 CEST (11:24:36 MSD) Poseł Artur Górski przy tabliczkach z nazwiskami polskich oficerów zamordowanych w Katyniu."

Są to momenty, uchwycone ze śp. posłem A.Górskim, które są już po "katastrofie", a tymczasem śp. A.Górski w wywiadzie udzielonym 15.04.2010 roku, opowiada o chwili gdy będąc na Cmentarzu w Katyniu, dowiedział się o katastrofie od A.Macierewicza.

(...)Na teren katyńskiego cmentarza wojennego wpuszczono nas ok. godziny przed planowaną Mszą św. (...)

(...)Jeszcze jakieś 30 min. dzieliło nas od godziny, na którą planowano rozpoczęcie uroczystej Mszy św. Po zwiedzeniu polskiej części cmentarza poszedłem zwiedzić część radziecką. Tam spotkałem posła Antoniego Macierewicza, który szedł w wielkiej zadumie. Przez chwilę mu towarzyszyłem. Nagle ktoś do niego zadzwonił. Pan Antoni przystanął. Myślałem, że to jakaś tajna rozmowa i nie chce, bym słyszał jej treść. Po chwili podszedł do mnie i powiedział: „Nie uwierzy pan, ale spadł samolot z prezydentem”. Nie uwierzyłem. Nie dotarło to do mnie, choć zdjęcia, które właśnie miałem zrobić, już nie zrobiłem. (...)


Wg programu , "uroczysta msza święta" miała się rozpocząć o 10:00 CEST(12:00MSD)
Spotkanie śp. A.Górskiego z A.Macierewiczem było około ("Jeszcze jakieś 30 min. dzieliło nas od godziny, na którą planowano rozpoczęcie uroczystej Mszy św.) czyli około 9:30 CEST, i po tym spotkaniu i powzięciu tej tragicznej informacji, śp. poseł A.Górski już więcej zdjęć nie robił.

Tymczasem A.Macierewicz twierdził, ze informację o katastrofie otrzymał o 10:44 czasu moskiewskiego czyli o 8:47 czasu polskiego.

Czy człowiek logicznie myślący, po przeanalizowaniu takich relacji, będzie miał wątpliwości co do tego, ze A.Macierewicz otrzymał informację o 8:47 CET(10:47 MSK)?

Przecież śp. poseł A.Górski, utrwalony na zdjęciu z 9:24CEST, w chwili robienia zdjęcia tej tablicy , musiał być wtedy jeszcze przed spotkaniem z A.Macierewiczem(bo jak powiedział w wywiadzie, po tym spotkaniu już zdjęć nie robił).
Logiczny wniosek z tej analizy jest taki, że A.Macierewicz dowiedział się o katastrofie o godzinie 9:47 CEST.

Gdyby A.Macierewicz otrzymał informację o godzinie 8:47 CEST, to czy odgrywał by przed śp. posłem A.Górskim około godziny później scenę pt. „Nie uwierzy pan, ale spadł samolot z prezydentem” i nie podzielił by się tą informacją z innymi posłami, nie dzwonił na lotnisko Siewiernyj, nie dzwonił do Polski?

Ten czas około 10:43 c.m.( 8:43c.p.) z zeznań w prokuraturze (czas przekazywania informacji przez Dariusza Górczyńskiego z Siewiernego do Bratkiewicza i na Cmentarz w Katyniu, był czasem zimowym a nie letnim, co wykazałem wielokrotnie w swych postach a teraz na przykładzie rozmowy śp. posła A.Górskiego i A.Macierewicza.

Przyjmując, tak jak Pan to uparcie głosi(z podejrzaną wg mnie intencją tego głoszenia) nie jest Pan w stanie wyjaśnić bardzo wielu sprzeczności w zeznaniach świadków i musi Pan w prostacki sposób wyjaśniać: "eto prostaja oszybka"(Это простая ошибка)

J.Bahr i Cyganowski przekazali zastępcy J.Bahra w Moskwie P.Marciniakowi polecenie by udał się na Wnukowo :półtorej godziny przed planowanym lądowaniem TU154M nr 101 " które miało się odbyć wg porządku uroczystości o godzinie 10:30 UTC+4(8:30 UTC+2)
czyli u Marciniaka była to godzina 9:00 i musiała to być godzina wg czasu zimowego UTC+3 czyli 10:00 czasu UTC+4, a było w czasie kiedy J.Bahr i Cyganowski jechali na Siewiernyj z hotelu w centrum Smoleńska, gdzie wg J.Bahra mieli się znaleźć na 40 minut przed planowanym lądowaniem TU154M nr 101" .
Sasin i Bahr mieli informacje o opóźnionym wylocie TU154M nr 101 z Okęcia i jak mówił J.Sasin, oczekiwali na lądowanie samolotu około godziny 9-tej czasu polskiego(11-tej czasu moskiewskiego, czyli J.Bahr przybył na Siewiernyj około 8:20 czasu polskiego i około 10:20 czasu moskiewskiego, ale ........wg czasu zimowego czyli około 9:20 CEST(11:20MSD)
Tam oczekiwali na rozpoczęcie spektaklu pt. "katastrofa samolotu prezydenckiego" o którym Górczyński zaczął informować Stachelskiego i Batera.

Z analizy tej sytuacji wynika logiczny wniosek o możliwości spotkania się na Siewiernym J.Sasina i J.Bahra (J.Sasin przybył około 9:30 CEST a J.Bahr o około 9:20 CEST

Jak wynika z relacji Wierzchowskiego, J.Bahr i J.Sasin przybyli na Siewiernyj osobnymi limuzynami ale potem J.Sasin przesiadł się do limuzyny J.Bahra i pojechali razem na pobojowisko, by potem razem odjechać z Siewiernego i udać się na Cmentarz w Katyniu.
J.Sasin w swej relacji przed ZP zeznał, ze na Cmentarzu był około godziny 11-tej CEST(bo przyjął w relacji czas rozmowy z żoną wg CEST(9:04) a nie ze swojego gdzie miał CET lub co bardziej prawdopodobne MSK(10:04 - 2:00 = 8:04 CET) bo był przecież zalogowany w w sieci rosyjskiej.

Media w Polsce podawały czas odjazdu J.Bahra z Siewiernego jako 9:27 ale ponieważ media i telefonie komórkowe posługiwały się czasem zimowym, było to o godzinie 10:27 CET i przyjazd do Katynia około 11-tej CEST wg relacji J.Sasina staje się logiczny.

Warto by zapytać żonę Sasina, czy po otrzymaniu info od męża o 9:04 włączyła telewizję i czy były relacje o katastrofie, bo Pani Anna Komorowska, która z mężem wg ich wywiadu dla Gazety Wyborczej z 9.04.2011, otrzymali informację od Sikorskiego o 8:59(czyli wcześniej o 5 minut niż zona Sasina, powiedziała w wywiadzie:

"Informacje podawane w mediach przez długi czas były opóźnione w stosunku do tego, co wiedzieliśmy"
http://wiadomosci.dziennik.pl/smolensk-rocznica-katastrofy/aktualnosci/artykuly/330208,anna-komorowska-do-slow-kaczynskiego-podchodze-z-dystansem.html
 
35STAN5.04 13:22
280 16598

Moja odpowiedź:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka