11 obserwujących
580 notek
2187k odsłon
  416   0

Pogoda na Wielkanoc 2021 - święta będą zimne

Śnieg na święta wielkanocne już się zdarzał. Wielkanocna procesja konna w Gliwicach - Ostropie w 2013 roku, fot. PAP/Andrzej Grygiel
Śnieg na święta wielkanocne już się zdarzał. Wielkanocna procesja konna w Gliwicach - Ostropie w 2013 roku, fot. PAP/Andrzej Grygiel

Po ciepłej połowie tygodnia pogoda na święta wielkanocne może się okazać zaskoczeniem. Będą przymrozki, deszcz, a nawet śnieg.

Od Wielkiego Piątku czeka nas ochłodzenie. W ciągu dnia temperatura od 4 do 12 stopni Celsjusza, a w nocy może spaść lokalnie nawet do minus 3 stopni. W piątek i sobotę zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu a na Pomorzu, w rejonach podgórskich i gdzieniegdzie na wschodzie kraju, także deszczu ze śniegiem i lokalnie samego śniegu 

Noc wielkanocna na znacznym obszarze kraju będzie z przymrozkami. Temperatura minimalna może osiągnąć miejscami do – 4 stopni C. zwłaszcza na wschodzie i na pogórzu.

W ciągu dnia ociepli się. Temperatura podniesie się do 7–8 stopni na wschodzie i 12–13 na zachodzie kraju.

Zachmurzenie będzie zmienne, z dominacją słońca na zachodzie i pochmurnych chwil na wschodzie oraz południu. - Z tych chmur może spaść przelotny deszcz, a na Podlasiu i Pogórzu Karpackim - od Tatr po Bieszczady – śnieg – przewiduje dyżurny synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

W świąteczny poniedziałek pogoda się zmieni. Poprawi się na wschodzie, a także na południu – tam będzie pogodniej i cieplej – między 11 a 14 stopni. Natomiast na zachodzie i północy pogoda się popsuje. Temperatura spadnie - raczej nie będzie przekraczać 10 stopni C. Wystąpią opady deszczu i deszcz ze śniegiem. Niewykluczone, że rano się pojawi śnieg.

- Rezurekcje w chłodzie, ale przy nie najgorszej pogodzie, jedynie na wschodzie może trochę popadać. Natomiast poniedziałek szczególnie lany na zachodzie, gdzie są prawdopodobne pojawią deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie też chłodniej, toteż ostrożnie z polewaniem wodą, żebyśmy się nie przeziębili – podsumowuje Mateusz Barczyk.

ja

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości