Nie żyje aktor z serialu "Przyjaciele". Miał 59 lat

YouTube/lazy runnerup, Friends: A tribute to Gunther
YouTube/lazy runnerup, Friends: A tribute to Gunther
Aktor serialu "Przyjaciele" zmarł we własnym domu w Los Angeles 24 października. James Michael Tyler znany z roli Gunthera od 2018 roku walczył z ciężką chorobą - nowotworem prostaty.

James Michael Tyler ogłosił, że choruje na nowotwór prostaty w czerwcu bieżącego roku. Wówczas rak był już w czwartym stadium. Nowotwór zdiagnozowano w 2018 roku.

Chciał pomagać do samego końca

– Moim celem było dożycie 59 urodzin. Udało mi się. Teraz chcę pomóc uratować chociaż jedno życie – powiedział w wywiadzie dla programu NBC „Today”. Angażował się w inicjatywy mające na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki nowotworowej.

Popularność przyniosła aktorowi jego rola w serialu "Przyjaciele". Gunther - bohater, w którego rolę wcielał się James Michael Tyler był baristą w kawiarni Central Perk i podkochiwał się w kelnerce Rachel (Jennifer Aniston). Aktor zagrał łącznie w 150 z 235 odcinków serialu. Miał pojawić się również w specjalnym odcinku serialu: "Przyjaciele. Spotkanie po latach", jednak nie pozwolił mu na to jego stan zdrowia. Połączył się z resztą ekipy na Zoomie.

– 10 lat na planie „Przyjaciół”, to były najlepsze lata mojego życia – wyznał wówczas.

Aktorzy "Przyjaciół" żegnają aktora

Gwiazdy "Przyjaciół" zamieściły w mediach społecznościowych wpisy, w których żegnają Jamesa Michaela Tylera.

Bez ciebie „Przyjaciele” nie byliby tacy sami. Dziękuję ci za uśmiech, który wniosłeś do serialu i do naszego życia. Będzie nam ciebie bardzo brakowało - napisała Jennifer Aniston.

Wpis zamieściła również Courtney Cox, która w serialu wcieliła się w rolę Moniki Geller:

Jestem wdzięczna za to, że cię poznałam. Spoczywaj w pokoju James.

Kevin Bright, były producent wykonawczy „Przyjaciół”, napisał: James był niesamowitą osobą. Ostatnie dni poświęcił pomaganiu innym. Niech Bóg cię błogosławi. Gunther będzie żył wiecznie.

Na oficjalnym profilu serialu "Przyjaciele" również pojawiło się oświadczenie:

Opłakujemy stratę Jamesa Michaela Tylera, ukochanego aktora i integralnej części naszej rodziny „Przyjaciół”. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi, kolegami i fanami

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura