Jakimowicz znowu wypalił na antenie. Rachoń zakłopotany

YouTube/TVP Info
YouTube/TVP Info
Jarosław Jakimowicz znowu zaszokował wszystkich widzów, ale również gospodarza programu Michała Rachonia i zaproszonego eksperta - byłego komisarza policji Jacka Wronę. Zapytał "Kiedy służby będą mogły otworzyć ogień?"

Jarosław Jakimowicz prowadzący "W kontrze" TVP Info został zaproszony jako gość do programu "#Jedziemy" TVP Info, którego gospodarzem jest Michał Rachoń. 

Jakimowicz chce otwierać ogień

Gościem wczorajszego programu był również były komisarz policji Jacek Wrona. Dyskusja dotyczyła zaostrzającej się sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

- Presja migracyjna trwa nadal. Łukaszenka, póki co nie może się wycofać, czeka na sygnał z Kremla. Myślę, że takie działania zdecydowane, konsekwentne, wyważone odnoszą efekt i jeszcze trochę i spowodują, że to się skończy - mówił

- Ale jeszcze musimy być czujni. Pamiętajmy, że metody stosowane przez służby białoruskie będą coraz bardziej agresywne i coraz bardziej bezwzględne - dodał.

W jednej chwili w wypowiedź eksperta wtrącił się Jarosław Jakimowicz.

- Ja zadam pytanie Jackowi, bo on się na tym zna. Kiedy służby graniczne, będą wreszcie mogły otworzyć ogień, do tych, którzy atakują? - zapytał.

Zobacz: Syn i żona Jakimowicza cierpią i płaczą. Winny? TVN24

Michał Rachoń interweniował

Na nieprzemyślane pytanie szybko zareagował Michał Rachoń i przerwał Jakimowiczowi, mówiąc "nie no, daj spokój".

- Oby się nigdy nic takiego nie wydarzyło - dodał prowadzący.

- Ale kiedy jest takie prawo? Ja nie mówię, że tak ma być, ale kiedy, kiedy? - nie dawał za wygraną Jakimowicz.

- Jarku, jest cały szereg działań, które służby mają prawo użyć w stosunku do agresywnych osób. Wiec spokojnie. Użycie broni to jest absolutna ostateczność. Miejmy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie [...] Jest szereg innych możliwości technicznych, metod technicznych i narzędzi, wiec spokojnie - powiedział Wrona.

- Dobrze, ale dużo osób o tym mówi i o to pyta - kontynuował Jakimowski.

W końcu wątek uciął Rachoń, podkreślając, że ustawa o zaporze na granicy polsko-białoruskiej została podpisana już przez prezydenta Andrzeja Dudę.


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj106 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura