Gwiazdor odsunięty z planu “Na Wspólnej”, właśnie ogłosili. Powód zdumiewa

By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72955421
By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72955421
Jak ustaliły media, aktor Piotr Nowak został odsunięty z planu popularnego serialu “Na Wspólnej”. Okazało się bowiem, że nie chciał poddać się obowiązkowemu dla ekipy testowi na COVID-19. Do sprawy odnieśli się już przedstawiciele stacji TVN, od lat emitującej serię.

Piotr Nowak naczelnym antyszczepionkowcem

Piotr Nowak nie ukrywa antyszczepionkowych poglądów. W mediach społecznościowych pojawiały się już jego wpisy, w których twierdził, iż “oficjalnie każdego dnia umiera w Polsce około 1300 osób, [...] obostrzenia, maski, dystans, szczepiony... nie zmniejszają tej liczby od prawie dwóch lat”. Jak dodawał, jego zdaniem rzekomo jest “wręcz przeciwnie”.

Teraz okazało się, że dla artysty problemem są nie tylko szczepionki, ale i test na COVID-19. Nowak miał się mu poddać przed wejściem na nagrania nowych odcinków “Na Wspólnej”, jednak kategorycznie odmówił. 

Ostatecznie portal Interia ustalił więc, że aktor został odsunięty z planu. Nie wiadomo, jak produkcja rozwiąże ten problem w kontekście granej przez niego postaci. 

Czytaj też:

Piotr Nowak odsunięty z planu "Na Wspólnej". Oświadczenie TVN

Co ciekawe, do sprawy odnieśli się już jednak sami przedstawiciele stacji TVN. W odpowiedzi na ustalenia medium przesłali stosowne oświadczenie, w którym wyjaśnili kontrowersyjną sytuację oraz odnieśli się do postawy artysty.

Od początku trwania pandemii w produkcjach TVN Grupa Discovery, w tym "Na Wspólnej", wszystkich zatrudnionych obowiązują zasady higieniczno-sanitarne mające na celu chronić przed COVID-19. [...] Dlatego na planie zdjęciowym jest obowiązek wykonywania testów, o czym każdy zostaje poinformowany z wyprzedzeniem i wyraża na to zgodę - przekazano, sugerując jednocześnie, że Nowak doskonale wiedział, iż będzie musiał zgodzić się na testowanie.

Obecnie, ze względu na duży wzrost zachorowań, badania odbywają się regularnie i obowiązują wszystkich, bez wyjątku. Piotr Nowak odmówił wykonania testu. W tej sytuacji, żeby nie narażać innych na ryzyko ewentualnego zakażenia, produkcja "Na Wspólnej" nie mogła pozwolić na wejście aktora na plan - napisano także w oświadczeniu, podkreślając, iż “ciągłość pracy została utrzymana i ma wpływu na emisję odcinków”.

Jak przekazała Interia, “wszystko wskazuje na to, że Piotr Nowak na dobre pożegna się z rolą w serialu TVN”. Jeśli obowiązek testowania zostanie utrzymany, a aktor nadal nie będzie wyrażał zgody na jego wykonanie, najpewniej rzeczywiście nie będzie mógł szybko wrócić na plan.

SW


Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura