Jolanta Konopka po 20 latach odchodzi z TVN

Jolanta Konopka, fot. TVN
Jolanta Konopka, fot. TVN
Jolanta Konopka po raz ostatni poprowadziła magazyn śledczy reporterów "Superwizjer" w TVN. Dziennikarka przechodzi na emeryturę, co, jak przyznaje, nie było jej decyzją. Czyżby stacja podziękowała jej, bo jest "za stara"?

Przez 20 lat prowadziła "Superwizjer"

Jolanta Konopka ma 62 lata. Jest jedną z osób, które najdłużej były związane z TVN. Magazyn śledczy reporterów „Superwizjer” prowadziła od 2001 roku. Wcześniej była gospodynią „Faktów Południe” – lokalnego wydania serwisu informacyjnego TVN dla południowej Polski

Przed rozpoczęciem współpracy z TVN była dziennikarką stacji Polonia 1. Przygodę z małym ekranem rozpoczęła przypadkowo, wygrywając casting na prezenterkę w krakowskiej Telewizji Krater. Z wykształcenia jest technikiem ochrony środowiska. 

Pożegnała się z widzami

 - To ostatnie premierowe wydanie „Superwizjera”, które mam przyjemność prowadzić. Przez ponad 20 lat byłam częścią zespołu, który w bezkompromisowy sposób opisuje rzeczywistość wokół nas. W tym czasie wielokrotnie otrzymywałam od naszych widzów słowa uznania i wyrazy wsparcia. Dziękuję za te wspólne lata. Wszystkiego dobrego i do widzenia! - powiedziała pod koniec wtorkowego programu Konopka.

Musiała iść na emeryturę

Jak czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl Jolanta Konopka przeszła na emeryturę. Tak wynika z informacji Joanny Górskiej, dyrektor działu PR TVN Discovery Polska. Potwierdziła to wieloletnia prowadząca „Superwizjera”. - To nie była tylko moja decyzja. To wyszło ze strony firmy. Jeszcze chwilkę popracowałam jako wolny strzelec i tyle.

Dziennikarka nie wyklucza, że w przyszłości będzie pojawiać się na łamach jakiegoś medium, ale nie będzie to TVN. Na razie, jak zaznacza, "musi odpocząć". Na co dzień dziennikarka mieszka w Krakowie. 

Kto zastąpi Konopkę

Konopkę zastąpi Jarosław Jabrzyk, szef zespołu i producent „Superwizjera”. Do tej pory premierowe odcinki emitowano w soboty o godz. 20 w TVN24. Po reportażu na antenie ukazywała się rozmowa z dziennikarzami i ekspertami. We wtorki o godz. 22.40 w TVN powtarzano reportaż, ale już bez dyskusji ekspertów.

ja


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura