74 obserwujących
1411 notek
1200k odsłon
  350   0

"Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" , jeszcze prasa drukowana...

"Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun", to film w reżyserii i wg scenariusza Wesa Andersona. Jest pewnym sentymentem wobec prasy drukowanej.

I mamy amerykański magazyn, ale wydawany w wymyślonym francuskim mieście. Jest w nim zatrudniona cala masa dziennikarzy, w różnych działach, w których - i na ich łamach których  - dzieje się, sensacyjnie. Nawet w tym kulinarnym. 

Zatrudnionych zostało tu wielu świetnych aktorów, bo: Benicio del Toro /świetny jako chory psychicznie więzień i... malarz/, Bill Murray /szef.../, Adrien Brody /Julian Cadazio/, Tilda Swinton /rewelacyjna jako J.K.L. Berensen/, Frances McDormand /Lucinda Krementz/. Ale są też : Owen Wilson, Liev Schreiber, Edward Norton, Willem Dafoe, Saoirse Ronan, Christoph Waltz i in.

Do tego dochodzi rewelacyjna muzyka Alexandre'a, Desplat. A zdjęcia to prawdziwe mistrzostwo, bo i filmowe i jakby teatralne, których autorem jest Robert D. Yeoman.

Film jest rozpędzony i dobrze się go odbiera, choć czasami ma się wrażenie, jest w nim zbyt wiele... A z kolei końcówka, jakby wyhamowuje. Jednak warto go obejrzeć, bo interesujących doznań jest w nim sporo.Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura