74 obserwujących
1424 notki
1209k odsłon
  1034   0

"Dom Gucci", kobieta zmieniła wszystko

"Dom Gucci", to film wyreżyserowany przez Ridley'a Scotta, a autorami scenariusza są tu Roberto Bentivega i Becky Johnson. Film jest oparty na faktach z rodziny Gucci.

Akcja zaczyna się w 1978 r. w Mediolanie.

Niejaka Patrizia Reggiani /świetna Lady Gaga/ spotyka na zabawie przebierańców Maurizio Gucci'ego /Adam Driver, tu bardzo spokojny, a bywa, że też uroczy/. Kobieta zaczyna do niego podbijać, a potem szuka z nim kontaktu. W końcu osiąga swoje i mężczyzna chce, aby została jego żoną. Na taki ruch sceptycznie zapatruje się ojciec Maurizia, Rodolfo /mocno wysuszony Jeremy Irons/. Za to jego brat Aldo /doskonały Al Pacino/ jest w pewien sposób zauroczony wyborem bratanka, bo swojemu synowi, Paolo /Jared Leto, niesamowicie ucharakteryzowany/ ma wiele do zarzucenia. 

Patrizia zostaje żoną Maurizia i zaczyna mieszać: w rodzinie i w jej interesach. Maurizio pozwala jej na to i potem rodzą się same  kłopoty. Jednak wszystko ma swoje granice i następuje rozpad..., a potem zemsta...

W tym filmie autorem zdjęć, czasami mocno soczystych, a bywa, że i czarno-białych, jest Dariusz Wolski. Natomiast muzyka, to praca Harry'ego Gregsona-Williamsa, z dodatkiem znanych przebojów.

Ten obraz filmowy pokazuje, jak można namieszać i z niby trwałego "gniazda" czy  z uznanej firmy zrobić tylko namiastkę. A rola kobiety, z zupełnie innej "beczki", była tu dominująca. Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura