74 obserwujących
1411 notek
1201k odsłon
  1090   0

"Śmierć na Nilu" w zawiłych okolicznościach...

"Śmierć na Nilu", to film wyreżyserowany przez Kennetha Branagha, do scenariusza - opartego na powieści Agathy Christie... - Michaela Greena.

Fabuła zaczyna się w 2014 r, w Belgii, kiedy to Herkules Poirot /gra go Kenneth Branagh/, ratuje sposobem - na moście - swoją kompanię, a - przez nieuwagę - ginie tylko dowódca.

Potem jest Londyn w 1937 r., gdzie w jednym z lokali bawi Poirot, już wtedy detektyw, ale jest też np. para narzeczonych: Simon Doyle /Armie Hammer/ i Jacqueline /Emma Mackey/. Sprawa się komplikuje, gdy pojawia się Linnet Ridgeway /Gal Gadot/. Poirot obserwuje poszczególne akty...

Potem okazuje się, że małżeństwo mają zawrzeć... Simon i Linnet. A Jacqueline ich śledzi.

Natomiast podróż poślubna odbywa się na statku... na Nilu, w otoczeniu krewnych, znajomych, służby... i Herkulesa Poirot.

Akcja się zagęszcza i zaczyna słać się trup...

W tym filmie wiele robi muzyka, w tym bluesowa, nad którą pracował Patrick Doyle. Są też klimatyczne zdjęcia autorstwa Harisa Zambarloukosa.

"Film "Śmierć na Nilu" jest pełen zagadek jak to u Agathy Christie bywało. Jest też osadzony w realiach epoki, co może być odrobiną lekcji poglądowej. I jest w całkiem dobrym - starym - stylu.Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura