74 obserwujących
1446 notek
1223k odsłony
  182   0

"Śubuk", trudna droga...

"Śubuk", to film wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego, do jego i Szymona Augustyniaka scenariusza. Porusza trudny problem autyzmu.

Główną bohaterką jest tu Maryśka /gra ją Małgorzata Gorol/, która zachodzi w ciążę z Darkiem /Filip Pławiak/, ten jednak nie chce dziecka, ona zresztą też nie jest przekonana czy urodzić, ale w końcu -  po walce z samą sobą - decyduje się na to.

I Maryśka ma synka /mały Śubuk, grany jest przez Wojciecha Krupińskiego/, który jednak odstaje od innych dzieci, bo okazuje się, że dotknięty jest autyzmem.

Matka musi toczyć całe batalie, aby jej dziecko, a potem już nastolatek /nastolatka gra Wojciech Dolatowski/ mógł uczyć się w szkołach integracyjnych. I dopina swego, aż po maturę...

Zdjęciami w tym filmie zajął się Bartosz Nalazek, a muzyką - dodającą nastroju filmowi - Hania Rani.

Film "Śubuk" ukazuje trudności z jakimi borykają się rodzice dzieci z autyzmem i innymi przypadłościami..., kiedy chcą, aby one rozwijały się mimo wszystko. I czasami spotykają ludzi pomocnych oraz rozumiejących... jak w tym przypadku choćby sąsiada Feliksa /świetny Andrzej Seweryn/, ale i tych mniej empatycznych. Jednak bywa, że wszystko kończy się sukcesem, a wtedy jest wyjątkowa satysfakcja.Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura