maia14 maia14
571
BLOG

"Imperium światła" - kino i życie

maia14 maia14 Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

Na ekrany polskich kin wszedł właśnie film Sama Mendesa /jego reżyseria i scenariusz/ pt. "Imperium światła", w którym kino przeplata się... z życiem, na początku lat 80-tych minionego wieku.

Rzecz dzieje się na nabrzeżu południa Brytanii. Jest tam też kino, gdzie zatrudnienie znalazła Hilary /świetna Olivia Colman/, samotna kobieta z problemami osobowościowymi. 

Szefem tam jest pan Ellis /Colin Firth/, usiłujący wykorzystywać seksualnie Hilary, bo: żona to mu już nawet herbaty nie robi.

Do zespołu kinowego dołącza również - czarnoskóry chłopak - Stephen /rewelacyjny Micheal Ward/, który musi się mierzyć z rasizmem, ale i z rodzącą się relacją z Hilary.

W zespole jest też m.in. Norman /Toby Jones/, kinooperator, świetny w swym fachu i z kolekcją starego sprzętu kinowego.

Kino składa się z czterech sal, jednak tylko dwie są w użytkowaniu.

Szansą dla tego kina staje się premierowy pokaz filmu "Rydwany ognia", w którym mają wziąć udział miejscowi notable. Jednak staje się on i pewną rewolucją w obsłudze kinowej...

Ale... Hilary wreszcie ogląda filmy, zaczyna od "Wystarczy być", gdy wcześniej tego nie robiła.

W tym filmie są cudowne - magiczne - zdjęcia, autorstwa Rogera Deakinsa. Natomiast muzyką zajęli się tu Trend Rezner i Atticus Ross.

Film "Imperium światła" ukazuje ludzkie problemy na tle magii i zwykłej działalności kina. Wszystko się przeplata i stanowi oryginalną wartość. Ciekawe doświadczenie kinowe.
maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura