maia14 maia14
109
BLOG

"Osiem gór" - przyjaźń w górskich okolicznościach...

maia14 maia14 Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Film pt. "Osiem gór"  wyreżyserowali - wg własnego scenariusza - Felix Van Groeningen i Charlotte Vandermeersch. I jest to historia przyjaźni w niezwykłych okolicznościach przyrody.

I tak, jedenastolatek Pietro /dorosłego gra Luca Marinelli/ w 1984 r. przyjeżdża w Alpy, gdzie jego mama - w małej wsi -- w wynajęła lokum. Tam poznaje Bruna /Alessandro Borghi/, swego rówieśnika. I się zaprzyjaźniają.

Pobyty rodziny Pietra się powtarzają... i towarzyszy mu też jego ojciec, Giovanni /Filippo Timi/, inżynier i wielbiciel chodzenia po górach. Bruno jest też wciąż obecny.

Potem dzieci dorastają i sytuacja się komplikuje, ale w końcu przyjaciele znów się spotykają, aby wyremontować zakupioną przez ojca Pietra górską chatę... w ruinie.

I obaj poszukują swojego miejsca w życiu. Jednak jeden upiera się, że zostaje, a drugiego wynosi, aż w Himalaje, co nie przeszkadza w powracaniu... 

W tym filmie są niezwykłe ujęcia filmowe - bo też w cudownych górskich krajobrazach - autorstwa Rubena Impensa. A muzyka, która pobudza i uspokaja, to praca Daniela Norgrena.

"Film "Osiem gór", to piękna, acz skomplikowana przyjacielska "podróż". Pełna zwrotów akcji i wzruszających doznań. 
maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura