maia14 maia14
954
BLOG

"Ultimatum" - zagadka i rozwiązanie...

maia14 maia14 Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 14

"Ultimatum", to film w reżyserii Nimróda Antala. A autorami scenariusza - opartego na remake'u hiszpańskiego filmu pt. "Nieznany" -  są tu Ward Perry i Christopher Salmanpour.

Akcja filmu zaczyna się w Berlinie, od - wyjątkowego, bo rzadkiego - podwożenia dzieci do szkoły, przez ich zapracowanego ojca, Matta Turnera /gra go Liam Neeson/. 

Matt prowadzi - wraz ze wspólnikami - swój biznes... I robią też różne "wałki" na... udziałowcach, jednak część kasy jest bezpiecznie ulokowana...

Podwózka samochodowa trwa, a dzieciaki i Matt są zajęte swoim sprzętem komórkowym, aż nagle dzwoni - podrzucony do samochodu - nieznany telefon i płynący z niego - zniekształcony - głos informuje o bombie umieszczonej pod siedzeniem kierowcy. Nie wolno się zatrzymać i wychodzić z samochodu.

Potem są wybuchy u znajomych Matta, a jego jazda trwa...

Zdjęciami - również katastroficznymi - w tym filmie zajął się Flavio Martinez Labiano. Natomiast energetyczną muzykę stworzył Harry Gregson-Williams. 

Film "Ultimatum" jest pełen akcji, ale i pewnych niespodzianek, a w jednej z nich bierze udział aktor Matthew Modine, kiedyś częściej pokazujący się w filmach.
maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura