maia14 maia14
1459
BLOG

"Cudowny chłopak. Biały ptak" - pełen dreszczy i wzruszeń

maia14 maia14 Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 28

"Cudowny chłopak. Biały ptak" /"White Bird. A Wonder Story"/, to film w reżyserii Marca Forstera, a zrealizowany wg scenariusza Marka Bombacka. I jest on pełen dreszczy i wzruszeń.

Początek, to spotkanie nastolatka Juliana /gra go Bryce Gheisar/ z jego Babcią, Sarą  /Hellen Mirren/, po tym jak musiał zmienić szkołę, bo dręczył kolegę... Do niego wciąż nie docierało, iż ze szkoły został wyrzucony, więc Babcia postanowiła go "wyprostować" i opowiedziała mu historię ze swego dzieciństwa.

Mała Sara /Ariella Glaser/ dorastała we Francji i miała kochających rodziców. W szkole też nie miała kłopotów, do czasu, aż w czasie II wojny światowej wkroczyli tam Niemcy. Wtedy nagle dla niektórych stała się tylko... Żydówką. 

Rodzina Sary postanowiła wyjechać, ale to nie było łatwe, gdy jeszcze w szkole urządzono łapankę na żydowskie dzieci...

Sarze udało się uciec, a schronienie znalazła u swego /kalekiego/ kolegi, Juliena /Orlando Schwerdt/ i jego rodziców. Trzeba było jednak uważać na sąsiadów... I miało to różne zawirowania, aż po koniec...

Opowieść Babci zrobiła wrażenie na wnuku i pojawiła się szansa, że zacznie się zmieniać...

Zdjęcia w tym filmie, to praca Mathiasa Koenigswiesera. Natomiast muzykę stworzyli Thomas Newman oraz Mark Siegel. I dobrze to razem współgra.

Film " Cudowny chłopak. Biały ptak" pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach człowieczeństwo może zwyciężać. I każdy może wykazać się odwagą, jeśli tylko jego pokłady w sobie odnajdzie.

maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura