maia14 maia14
144
BLOG

"Pamięć" - na dwóch "biegunach"...

maia14 maia14 Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

"Pamięć" /"Memory"/, to film wyreżyserowany przez Michela Franco, do jego też scenariusza. I opowiada o historii dwojga ludzi, z różnych "biegunów"...

I mamy terapeutkę, Sylvię /gra ją Jessica Chastain/, która pracuje w domu opieki dziennej, z ludźmi z problemami, pełnymi... uzależnień.

A pewnego dnia Sylvia bierze udział w zjedzie absolwentów swojego liceum i tam przysiada się do niej mężczyzna, którego ona nie kojarzy, więc wychodzi, a on podąża za nią, aż pod jej mieszkanie. Rano okazuje się, że on przekoczował tam całą noc, a w jego portfelu jest namiar na... Isaaca /Josh Charles/, jak się okazuje jego brata.

Sylvia dostaje propozycję, aby zajęła się dzienną opieką, nad znalezionym mężczyzną, czyli Saulem /Peter Sarsgaard/, dotkniętym demencją. I godzi się na to, a przy nim i jej pamięć zaczyna "wracać", ta np. z dzieciństwa.

Robi się dramatycznie, a chwilami wzruszająco, aż po sam... koniec...

Zdjęciami zajął się tu Yves Cape, a wszystkiemu towarzyszy Procol Harum z... "A Whiter Shade of Pale".

Film "Pamięć", to historia dwojga ludzi, na pozór z różnych "światów", których połączyło zrozumienie, a i sympatia, mimo przeszkód i to - choćby - ze strony ich najbliższych. 

Ciekawa historia...
maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura