maia14 maia14
648
BLOG

"Horyzont. Rozdział 1" - pierwszy etap drogi...

maia14 maia14 Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 30

"Horyzont. Rozdział 1" /"Horizon: An American Saga - Chapter 1"/, to film w reżyserii Kevina Costnera. zrealizowany wg scenariusza reżysera i Jona Bairda. I jest to podróż po i do ziemi "obiecanej"...

Akcja zaczyna się w 1859 r., kiedy to na terytoriach zamieszkałych przez - głównie - Apaczów pojawiają się osadnicy /różnego sortu/ i starają się tam zamieszkać oraz zaanektować sobie ziemie. 

Ale tak pośród Indian, jak i tych z "jasnymi oczami", są różne koncepcje na współistnienie... Jest też chęć wzajemnego mordowania się.

Pojawia się tam także armia, która różnie sobie też radzi...

Natomiast zwykli ludzie, jak choćby cudem uratowana Frances  /gra ja Senna Miller/, chcą żyć i przeżyć. W czym jej akurat pomaga porządny kapitan, Trent Gephartt /Sam Worhington/.

Ale inni, jak np. Hayes Ellison /Kevin Costner/ niby handlarz koni, uwikłany nie w swój konflikt, muszą wciąż oglądać się za siebie.

No i podróż trwa, do miejsca, które jest celem, czyli do... Horizon.

A ciąg dalszy nastąpi, w drugiej części. W polskich kinach już w sierpniu.

W tym filmie są bardzo malownicze zdjęcia, autorstwa J. Michaela Muro. A muzykę, w cudownym starym - westernowym - stylu, stworzył John Debney.

Film "Horyzont. Rozdział 1" ukazuje trudną drogę do wspólnej egzystencji ludzi z różnych kultur. A cena bywa najwyższa, czasami trudna do zaakceptowania. 
maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura