Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1083 notki 931310 odsłon
maia14, 11 grudnia 2016 r.

"Sully"... Eastwooda

640 63 0 A A A

Film pt. Sully" wyreżyserował Clint Eastwood /scenariusz Toda Komarnickiego/ na podstawie autentycznego wydarzenia, czyli: "cudu na rzece Hudson" oraz dalszych perypetii załogi samolotu, który szczęśliwie /bez ofiar - 155 osób uratowanych/ wylądował... 15 stycznia 2009 roku. A był do tego zmuszony, gdy oba silniki przestały pracować po spotkaniu... z ptakami.

W roli kapitana samolotu - Chesley'a "Sully" Sullenbergera - występuje Tom Hanks i jest świetny, stonowany, acz zdecydowany. Jego - profesjonalnym - "cieniem" na pokładzie, jest towarzyszący mu drugi pilot - Jeff Skiles - grany przez Aarona Eckharta. I para ta najbardziej zawiaduje ekranem, może dodając jeszcze żonę kapitana "Sully", Lorraine Sullenberger, graną przez Laurę Linney.

Ten film nie ma nawet specjalnych fajerwerków, mimo - przecież - ukazanego lądowanie na rzece, ale nie potrzeba ich było, bo tempo... trzyma w napięciu. I tak: są wspomnienia, benzsenność..., koszmary, akcja ratownicza, ale też pewność, że wykonało się dobrze swoją robotę, nawet, gdy znajdują się tacy, którzy chcą temu zaprzeczyć, choćby, żeby nie wypłacić ubezpieczenia za zniszczony samolot.

Warto też dodać, że świetną robotę wykonał również autor zdjęć - Tom Stern - dzięki czemu widz otrzymuje różne ciekawe doznania.

Dobre kino.

 

A przy okazji: Wczoraj we Wrocławiu odbyła się gala z okazji przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016. Byli znamienici ludzie kina, jak np. Pedro Almodovar czy Pierce Brosnan. A świetną robotę wykonał tu - jako prowadzący - Maciej Stuhr. Gratulacje!

Opublikowano: 11.12.2016 13:58.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To fakt. Taki chce - na siłę - pokazać...
  • Różni zakompleksieni chłopcy, którzy znaleźli miejsce przy PiS-ie, teraz poczuli władzę i...
  • Możliwe, że to ktoś "życzliwy" doniósł. Sprawdź, czy nie masz tam wroga.

Tematy w dziale Kultura