Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
67 obserwujących 1188 notek 1012977 odsłon
maia14, 19 października 2018 r.

"Jak pies z kotem"- ... z naciskiem na gorzki

549 17 0 A A A

Film pt. "Jak pies z kotem", to obraz biograficzny pewnego okresu życia - reżyserów - braci Kondratiuków. Wyreżyserowany został przez Janusza Kondratiuka, do własnego i Dominika W. Rettingera scenariusza.

Film zaczyna się gdzieś na Wschodzie, z okresu zsyłki rodziny Kondratiuków: Sybir, Kazachstan... A dwaj chłopcy - starszy Andrzej i młodszy Janusz - wypatrują powrotu ojca, stojąc na polu pełnym arbuzów...

Potem jest przeskok w dorosłość... w Polsce i telefoniczna wiadomość dla Janusza /świetny Robert Więckiewicz/, że z jego bratem Andrzejem /rewelacyjny Olgierd Łukaszewicz/ jest źle, a Iga, żona Andrzeja /też rewelacyjna Aleksandra Konieczna/ przebywa na koncerach w USA.

Janusz jedzie do mieszkania brata razem ze swoją żoną, Beatą /Bożena Stachura/ i... potrzebny jest szpital, gdzie diagnoza: wylew i uszkodzenia mózgu. Zaczyna się walka z chorobą i to jeszcze w okolicznościach, gdy bracia już wcześniej żyli ze sobą jak pies z kotem..., a na Igę trudno liczyć, bo sama ma problemy ze swoją osobowością oraz nadużywaniem... winka, a także z siostrą. To na Janusza spada głównie ten "grom".

Muzykę w tym filmie skomponował Bartłomiej Gliniak - chwilami ma taką niepokojącą, acz interesującą, wschodnią nutę. A zdjęcia to praca Witolda Płóciennika - szczególnie kadry drzew ruszających się na wietrze robią wrażenie.

Film "Jak pies z kotem" pokazuje trudne relacje dwóch - braci - świetnych twórców filmowych, z tym, że Janusz zawsze szedł z pomocą Andrzejowi /również w filmach/, gdy ten drugi głównie jej oczekiwał, a nawet miał pretensje, że brat wybrał ten sam zawód i dlatego mylono, które filmy, któremu przypisać. No i Janusz doczekał się dzieci /występują w filmie: Vera Kondratiuk i Jan Kondratiuk/, a Andrzej ich nie miał i ratował się swoją karkołomną teorią o... umieraniu.

Bardzo interesujący film, chwilami słodki, zabawny, jednak z naciskiem na gorzki.Opublikowano: 19.10.2018 16:36. Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 16:53.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ta władza jest tak żałosna jak te jej "reformy". Oby prezes poszedł - jednak -  po rozum do...
  • No i tu też sprawa może się r.pnąć, jak widać. Pani ambasador ostrzega. -----------------...
  • @ŻYWICA - Jednak nawet w polityce są pewne granice. Gliński jest skłonny do przekraczania...

Tematy w dziale Kultura