72 obserwujących
1239 notek
1049k odsłon
737 odsłon

"Mój piękny syn" - estetyczny obraz stanu beznadziejnego

Wykop Skomentuj7

"Mój piękny syn" /"Beautiful Boy"/, to obraz filmowy wyreżyserowany przez Felixa Van Groeningena, do scenariusza reżysera i Luke'a Daviesa.

Film opowiada o sytuacji rodziny, gdy ukochany syn, tu Nic /gra go Timothee Chalamet/, wpada w uzależnienie od używek.

Ojciec, David Sheff /Steve Carell/ nie potrafi znaleźć powodu... dlaczego? Bo przecież syn ma dobry kontakt z jego drugą żoną, Daisy /Oakley Bull/, a także z uroczym młodszym - przyrodnim - rodzeństwem i jest inteligentnym oraz zdolnym młodym człowiekiem. Natomiast matka Nica, Vicky, /Amy Ryan/ nie chce się poddać, ale bywa bezsilna.

Nic coraz bardziej się zapada i nie ma jak do niego dotrzeć, bo twierdzi, że jego uzależnienie, to nie jest... rak, to jego wybór... Nie ma wyjścia... Tragedia.

W filmie "Mój piękny syn" są bardzo estetyczne - chwilami, jakby  malarskie - zdjęcia, mimo złożoności trudnych sytuacji i bolesnych przeżyć, autorstwa Rubena Impensa. Natomiast muzyka, to zestaw różnych znanych utworów, od psychodelicznych, po jakby... z filmów Allena. Jest też urocze zasygnalizowanie kołysanki Johna Lennona pt. "Beautiful Boy", którą do snu śpiewa ojciec swemu synkowi.

Film "Mój piękny syn", to obraz stanu beznadziejnego, gdy narkoman nie chce wyzwolić się ze swego nałogu, bo twierdzi, że pod wpływem... czuje się najlepiej. Zmienia się też jego osobowość, gdy komórki mu się "topią" i rani wtedy tych, którzy byli dla niego najważniejsi. Nie ma jak mu pomóc i nawet... wystarczy być z nim, już się nie sprawdza.Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura