73 obserwujących
1302 notki
1104k odsłony
4957 odsłon

"Polityka", a real zdaje się być jeszcze gorszym

Wykop Skomentuj168

Poszli w "Politykę": reżyser Patryk Vega, scenarzysta Olaf Olszewski, muzyk Łukasz Targosz, operator Norbert Modrzejewski i inni.

I mamy degrengoladę... życia politycznego.

Na pierwszy plan wysuwa się - oczywiście - Prezes /gra go Andrzej Grabowski/, który rozdziela... i za swoich myśli. Jest tam też premier Jadwiga /Ewa Kasprzyk/, która jest od... twarzy. Są: Bankster /Marcin Bosak/, który innym kazałby zapier...ać za miskę ryżu; posłanka Piotrowicz /Iwona Bielska/, wulgarna awanturnica; o. Dyrektor /Zbigniew Zamachowski/, który dla mamony zrobi wszystko; minister Alojzy /Janusz Chabior/, skaczący na główkę... i podziwiający łydki swego ulubieńca; Arek /Antoni Królikowski/, chłoptaś na usługach Alojzego, któremu wojsko musi oddawać honory; Bartek /Maciej Stuhr/, masażysta, który Prezesowi dodaje radości...; Pacyna /Zbigniew Suszyński/, rozumiejący demokrację jako konkurencyjne ule... i wielu innych.

Ale jest też pszczelarz, pan Stefan /Daniel Olbrychski/, jedyny, który temu towarzystwu pokazał ich prawdziwe oblicze.

Film "Polityka" nie jest typowym filmem Vegi, bo jednak trochę daje do myślenia. I nawet przy niby śmiesznych czy głupich sytuacjach nie chce się specjalnie śmiać, ponieważ ma się świadomość, że w realu może być jeszcze gorzej.

A jako dodatek: przy końcowych napisach widnieje info, że "miś" to nie "miś". Możliwe, że jest to wymuszona asekuracja.


Wykop Skomentuj168
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura