73 obserwujących
1313 notek
1110k odsłon
236 odsłon

"(Nie)znajomi", gdy odkrywa się zawartość... telefonów

Wykop Skomentuj7

Film pt. "(Nie)znajomi", to praca reżyserska Tadeusza Śliwy. Natomiast scenariusz jest tu autorstwa reżysera oraz Katarzyny Sarnowskiej.

Fabuła filmu toczy wię wokół kolacji, jaką w swym pięknym mieszkaniu wydają Ewa /Kasia Smutniak/ i Tomek /Tomasz Kot/.

Gośćmi są pary: Anna /Maja Ostaszewska/ i Grzegorz /Łukasz Simlat/, Ola /Aleksandra Domańska/ i Czarek /Michal Żurawski/. Jest też - niby - samotny nauczyciel WF-u, grubawy, Wojtek /Wojciech Żołądkiewicz/. Chwilami przemyka również córka gospodarzy, dorastająca Zosia /Natalia Jędruś/. A na linii wisi - apodyktyczna - matka Grzegorza /Jadwiga Jankowska-Cieślak/.

I nagle podczas kolacji - po grubych i tych mniej - wzajemnych żartach, Ola podrzuca myśl, żeby... telefony  pracowały - u wszystkich - w trybie głośnomówiącym i aby ujawniać przychodzące smsy. Taka gra.

No i się zaczyna..., szczególnie, gdy jeden z uczestników, zamienia swój telefon z kolegą, aby coś ukryć przed żoną. I wychodzą: zdrady, pomyłki... i np. za geja zostaje wzięty ten, który nim nie jest, operacja plastyczna i wizyty u terapeuty, czy skrywana znajomość języka...

Pikanterii dodają tu: muzyka, świetnego Marcina Maseckiego i zdjęcia kręcone, pod różnymi kątami i z różnej perspektywy, przez Michała Dąbala.

Film "(Nie)znajomi" pokazuje ile się skrywa nawet przed najbliższymi, co często ma swoje ślady w... telefonach. No i niby znajomi, okazują się tymi, o których wiedza jest znikoma, a odkrywanie jej budzić może zdumienie.

Dobry film, o różnym zabarwieniu.Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura