Blog
Marcin Tyc
Marcin Tyc
Marcin Tyc Świat jest ciekawy
4 obserwujących 77 notek 108820 odsłon
Marcin Tyc, 5 stycznia 2019 r.

Są pieniądze dla wojska. Najwyższe podwyżki dla żołnierzy od lat

650 15 0 A A A
MON
MON

Podwyżki uposażeń w resorcie obrony narodowej są faktem, w fazie wypracowywania znajduje się ich dokładna wysokość. Przepisy prawa wymagają przeprowadzenia konsultacji dotyczących wysokości podwyżek uposażeń żołnierzy ze wszystkimi instytucjami Sił Zbrojnych RP.

Z uwagi na rozbieżności między oczekiwaniami poszczególnych korpusów kadry Sił Zbrojnych, minister Mariusz Błaszczak wezwał w poniedziałek, 7 stycznia r., przedstawicieli żołnierzy zawodowych, Konwentu Dziekanów, w skład którego wchodzą reprezentanci korpusu szeregowych, podoficerów i oficerów. Ministrowi Obrony Narodowej zależy,  by największe podwyżki otrzymali żołnierze najmniej zarabiający, szczególnie służący w jednostkach liniowych, a nie zatrudnieni w administracji.  

Szef MON chce, by "zawód żołnierza był konkurencyjny wobec innych, także pod względem zarobków i perspektyw". Zabiega również o zwiększenie liczebności Wojska Polskiego i zapewnienie odpowiednich środków na ten cel. 

MON przewiduje szybkie zakończenie prac nad tzw.  siatką płac, która określi dokładną wysokość podwyżek dla każdego żołnierza. W latach 2010-2015 nie było żadnych podwyżek w wojsku, a tegoroczny wzrost uposażeń jest najwyższy od lat i podnosi średnie wynagrodzenie do poziomu 3,63 wielokrotności kwoty bazowej. Pieniądze na podwyżki są przewidziane w budżecie resortu na ten rok i wszyscy  żołnierze dostaną je z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. 


Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

Opublikowano: 05.01.2019 10:03.
Autor: Marcin Tyc
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Aktualnie współpracownik FIFA.com. Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz demagog.org.pl

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @tenco hahahahha, nie porównuj jakości TVP do BBC. Bądźmy poważni! :-)
  • @STARY WROCEK pracuje 12 lat, spoko. Ale ciekawe jak brzmi kontrakt bo wybory za chwilę. Nie...
  • @STARY WROCEK "Szefowa nowej spółki energetycznego giganta, niegdyś sceptyczna wobec morskich...

Tematy w dziale Społeczeństwo