92 obserwujących
696 notek
1064k odsłony
  1045   0

Centrum Decyzyjne cz.I - Putin FIRST!

Niedługo po rozpoczęciu Zimnej Wojny, czyli wielkiej rywalizacji z Komunizmem, utworzono Zespół (organizację, klub), który nazwę roboczo Centrum Decyzyjnym Zachodu, a przez profanów został nazwany "Rządem Światowym". Grupowało ono najpotężniejszych ludzi Zachodu w dziedzinie polityki, gospodarki, wojska, mediów, think tanków oraz tajnych służb, a miało trzy podstawowe zadania:
 
-koordynacja działań oraz arbitraż we wzajemnej rywalizacji ( a tej nie brakowało!)
-ocena światowej sytuacji na podstawie zebranej informacji i podejmowanie strategicznych decyzji.
-dyskretny nadzór nad realizacją decyzji przez organa wykonawcze, typu rządy państw, giełdy itd.
 
Oczywiście to nie był żaden Rząd Światowy! Aby rząd sprawnie funkcjonował, potrzebuje szefa, ścisłej hierarchii, podziału kompetencji - tutaj nic z tych rzeczy nie było. Pozornie naturalny przywódca, czyli Prezydent USA, był już szefem jednego z państw Zachodu i nikt z reszty uczestników nie zgodził by się na automatyczne podporządkowanie.
 
W miarę upływu lat i rozwoju Azji do Zespołu dołączano następnych uczestników, a środku, jak zawsze w takim zgromadzeniu samców alfa, aż kipiało od sprzecznych interesów czy osobistych ambicji. Jednak jak dotąd ludzie Zachodu nie wymyślili żadnego sprawniejszego narzędzia...
Emanacją medialną tego Centrum była Komisja Trójstronna, Bilderberg czy Davos, natomiast dla Polaków może być ciekawe, że pomysłodawcą i jednym z głównych organizatorów był Józef Retinger, jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych postaci XX w. Później przez długie lata niezwykle istotną rolę pełnił "Zbig" Brzeziński, polecony przez Retingera.
 
Po wygraniu Zimnej Wojny, którą ja wolę nazywać III wojną światową, zapanował tzw. "koniec historii", gdy wydawało się, że usługi Centrum nie są dłużej potrzebne. Niestety, nie zdążyło minąć ćwierć wieku, gdy Zachód stanął wobec nowych wyzwań i to od razu trzech! Jedno trudniejsze od drugiego... Oto one:
 
-agresja Rosji Putina przeciw Ukrainie, a pośrednio przeciw Zachodowi
-coraz większy kryzys Islamu, głównie Arabskiego, którego przejawami są Al-Kaida, Talibowie czy Kalifat, a który zagraża wszystkim sąsiadom
-podjęcie przez Chiny kolejnej rundy Wielkiej Gry, czyli walki o dominację nad światem, wymierzonej przeciw USA, a faktycznie całemu Zachodowi.
 
Nagle więc znów powstała paląca potrzeba "obudzenia" Centrum Decyzji, w zreformowanej postaci, ponieważ mocno chaotyczne działania poszczególnych członków państw Zachodu oraz ich wzajemne animozje nie wróżyły nic dobrego.
Latem 2014 r, gdy stało się jasne, że Putin zdecydowanie prze do opanowania możliwie dużej części Ukrainy, nie zważając na wszelkie Konwencje czy prawo międzynarodowe, Centrum podjęło zasadniczą decyzję - Putin FIRST! Oznaczała ona, iż przed poważnym zaangażowaniem się w pozostałe problemy koniecznie trzeba jak najszybciej "sprowadzić Rosję Putina do parteru", aby oczyścić pole operacyjne dla przyszłych zmagań bez obawy o cios w plecy.
 
Ponieważ Rosja dysponuje potencjałem atomowym, wszelkie działania militarne należało odrzucić, z wyjątkiem bezpośredniej agresji Moskwy na członka NATO,co jest jednak mało prawdopodobne z uwagi na ogromną przewagę wojskową Zachodu nad ogryzkiem dawnej potęgi Armii Czerwonej.
Najskuteczniejszą bronią pozostała więc Ekonomia, która już raz doprowadziła do upadku Imperium Zła. Obecnie możemy obserwować szereg działań, podjętych w celu realizacji podjętej decyzji:
 
-odcięto rosyjską gospodarkę od dalszych kredytów, co w warunkach ogromnego zadłużenia i potrzeb kredytowych skutecznie ją dławi, a to dopiero początek. Zobowiązania płatności w 2015 r. samych wielkich firm rosyjskich sięgają 200 mld $.
-w środku okresu ogrzewczego doprowadzono we współpracy z OPEC do gwałtownego spadku cen ropy ze 110$ do 70$, co jest morderczym ciosem dla gospodarki opartej wyłącznie na eksporcie paliw i innych surowców.
- w ostatnich dniach Rosja musiała porzucić plany budowy ropociągu  "South Stream", omijającego Ukrainę. Wcześniej mogliśmy oglądać skoordynowaną akcję nacisku na rząd Bułgarii w celu zablokowania budowy rurociągu przez jej terytorium, oprócz Unii uczestniczył w niej senator McCain, którego umiejętności "łagodnej perswazji" sa szeroko znane :-)
 
Oprócz tych szeroko znanych posunięć trzeba było dokonać szereg bardziej dyskretnych działań dla wzmocnienia akcji:
 
-chyba najważniejszą było przekupienie Chin, aby nie pomagały Rosji w tej rozgrywce. Cena jest wysoka, ponieważ Chiny otrzymały wolną rękę na zagarnięcie Centralnej Azji z jej ogromnymi zasobami naturalnymi oraz szereg koncesji w pozostałych regionach III Świata. Świadczy to najlepiej o determinacji Zachodu.
-Rosja, a osobiście Putin zostali uznani za "persona non grata" w światowym towarzystwie, potwierdziło to ostatnie spotkanie G-20. Ranking Rosji  sprowadzono do poziomu śmieciowego, a większość funkcjonariuszy ma zakaz przyjazdu.
Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale