46 obserwujących
947 notek
748k odsłon
801 odsłon

Jeszcze o "dowodach" Macierewicza pokazanych w filmie podkomisji

Wykop Skomentuj79

Jako najważniejsze "dowody" wyprodukowane przez podkomisję, której Macierewicz przewodniczy, wskazuje on dzieła swoich wiceprzewodniczących Nowaczyka i Biniendy.


Swoje dzieło Nowaczyk obalił sam.  Dla mnie zabawne jest, że  kiedy ponad 9 lat temu pokazałem mu "dwa wstrząsy" dzięki którym został ekspertem zespołu parlamentarnego od razu kombinował czy można by je przesunąć przed brzozę. Przez niemal 9 lat do pomysłu nikt nie wracał więc skoro wrócił teraz to musi cierpieć na uwiąd inwencji..

Binienda to, od wywalonego z porządnego amerykańskiego uniwersytetu za smoleńskie głupoty przeterminowanego adiunkta Nowaczyka, zupełnie inna półka ekspercka - wprawdzie podrzędnego amerykańskiego uniwersytetu ale jednak profesor, więc razem ze swoimi współpracownikami z National Institute for Aviation Research z Wichita City zasługują na potraktowanie w języku kongresowym. Ich przełomowe dokonania na polu mechaniki ośrodków ciągłych absolutnie nie powinny ulec marginalizacji przez ograniczenie ich do udowadniania, że brat prezesa poległ nad* Smoleńskiem. Kształtowanie siłą woli wspólczynnika oporu to wprawdzie mały krok badacza ale wielki krok hydrodynamiki.


W dziele Biniedy też pojawia się zabawny wątek. Prezentacja i animacja pokazująca 12-metrowy lot urwanego fragmentu skrzydła z 2011 roku jest już niedostępna. Tak gdzieś w połowie 2012 roku Binienda zdał sobie sprawę, że go ośmiesza ale jak widać przez 8 lat nie pofatygował się, albo nie był w stanie zrozumieć dlaczego i teraz przy okazji strzału drzwiami opowiada, że w czasie  kilkumetrowego lotu ku ziemi są w stanie wyhamować ponad 50 m/s prędkości poziomej do przodu, co prowadzi do współczynnika oporu czołowego wielokrotnie większego niż znane fizyce.

Uważny widz, o ile uda mu się uwolnić od magnetyzującego głosu lektora, znajdzie w filmie podkomisji dwie symulacje wyjaśniające  sposób, w jaki drzwi znalazły się w ziemi.


__________________

* Macierwicz sam przestrzega i regularnie poprawia rozmówców używających przyimka "pod".

Wykop Skomentuj79
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka