Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
41 obserwujących 530 notek 522493 odsłony
Michał Jaworski, 24 lipca 2017 r.

Nareszcie!

272 13 1 A A A

"Chcę powiedzieć jasno i wyraźnie. Nie ma u nas tradycji, żeby prokurator generalny w jakikolwiek sposób mógł ingerować w prace i funkcjonowanie SN jako instytucji, nie wspomnę już o sędziach i zgadzam się z tymi wszystkimi którzy twierdzą, że tak być nie powinno i nie wolno do tego dopuścić."  powiedział prezydent.

Byłem chyba jedynym blogerem, który nie podjął pisowskiej nowomowy, iż nowa ustawa o Sądzie Najwyższym przyznaje dodatkowe uprawnienia ministrowi sprawiedliwości - przyznawała je prokuratorowi generalnemu, który już posiada nieograniczone możliwości ingerowania w postępowanie prokuratorskie. 

Nie ma znaczenia, czy było to w tradycji, bo nie było nawet w komunistycznej tradycji - nawet komuniści mieli tyle wstydu, żeby stanu faktycznego, w którym wyroki o podłożu politycznym zapadały w komitetach nie zapisać formalnie w ustawach - to był bandytyzm w biały dzień. 

Ustawa o Sądzie Najwyższym urągała wszelkim zasadom praworządności i nieprzypadkowo pojawiły się w niej zapisy reformujące arytmetykę - los dał okazję okazję jednemu z jej twórców do idiotycznego stwierdzenia o nadrzędności "5" nad "3". 

Nie łudzę się, że z vetem prezydenta upadnie dyktatura ciemniaków ale imperium, w którym nikt nie wmówi, że białe jest białe zaczyna się kurczyć.

Jeżeli ktoś poważnie myśli o reformie polskiego wymiaru sprawiedliwości to trzeba sobie dać spokój do końca wakacji a po wakacjach przystąpić do organizowania szerokiego grona przedstawicieli środowisk prawniczych z przewagą środowisk akademickich bo one w mniejszym stopniu zaangażowały się w spory w mediach a poza tym to one wychowały i będą nadal wychowywały sędziów, adwokatów i prokuratorów. Z całą zaś pewnością nie nauczają jak ukraść kiełbasę.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ta moda dama mówi całym ciałem "należę do ciebie"  albo mówi "całym ciałem należę do...
  • A jak kolega bloger wyobraża sobie honorowani aktu abolicji indywidualnej, której Duda...
  • @kasztanowcowiaczek  No tak - państwo to prezes.

Tematy w dziale Polityka