Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
35 obserwujących 415 notek 410978 odsłon
Michał Jaworski, 6 sierpnia 2017 r.

Reperacje czyli rechot Stalina

Z punktu widzenia Polaka spawa wygląda tak, że zamiast Lwowa i Wilna mamy Wrocław i Szczecin. Niebywałych strat w ludności cywilnej i majątku nikt Polsce nie wyrównał.

Inaczej sprawa wygląda z punktu widzenia Niemca - oni stracili Wrocław i Szczecin. 

Nie jest możliwa jakakolwiek rozmowa o reperacjach bez powrotu tematu polskich ziem zachodnich i północnych. A Lwów i Wilno możemy sobie odebrać od Ukrainy i Litwy.

Nie przypuszczałem, że poruszony przez Kaczyńskiego temat strat wojennych znajdzie oddźwięk u innych polityków PiS.

Pierwszy podjął oczywiście Macierewicz, który nawet wraku tupolewa nie tylko nie sprowadził ale nawet swoich ekspertów nie posłał, aby go obejrzeli. 

Skoro jednak zameldował się i prezydencki minister Szczerski to sprawa wygląda poważnie - w PiS panuje blady strach przed Kaczyńskim, który w swoim szaleństwie każdego, kto jego chorych myśli nie podejmie, gotów jest nazwać targowiczaninem współpracującym z gestapo i tym skreślić z listy kandydatów do schedy.

No bo kto, poza Saakaszwilim, pomoże nam w wyegzekwowaniu reperacji?  Świat spokojnie poczeka na zejście Kaczyńskiego ze sceny czyli drabinki. Poza tym świat bez Polski jest taki sam jak z Polską - można udawać, że Polski nie ma, tak jak udaje się, że nie ma wielu pogrążonych w konfliktach krajów afrykańskich. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • dodamie "Po drugie zablokowanie wypływania miliardów do UE w szarej strefie" - kolega bloger...
  • programista Piękne zdanie:"Tę tożsamość musimy sami przepracować i nie jest to proces...
  • Antoni Niby tak ale Macierewicz topiony przez Ziobrę może pociągnąć za sobą Kaczyńskiego,...

Tematy w dziale