Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
40 obserwujących 517 notek 511922 odsłony
Michał Jaworski, 11 września 2017 r.

Wolność to według Kaczyńskiego samotność

845 77 1 A A A

"Bądźcie pewni, że będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz, i nawet jeśli pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy wyspą wolności i tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii " powiedział Jarosław Kaczyński na pierwszej miesięcznicy smoleńskiej po tym, kiedy zdał sobie sprawę, że musi nadejść moment, od którego już nie będzie mógł mamić swojego elektoratu wizją innych przyczyn katastrofy niż te oficjalne znane.

W temacie Smoleńska Kaczyński wyciszył się, a to uczyniło lepiej widoczną jego wizję świata. Jest to wizja ponura - w życiu Kaczyńskiego wolność i samotność znaczyło to samo i tę równość Kaczyński - istota zdolna wytworzyć więzi emocjonalne jedynie ze swoim kotem - proponuje Polakom jako program polityczny na przyszłość. 

Jednym słowem - po to, żeby PiS Kaczyńskiego mógł rządzić, jego lud będzie musiał zapomnieć o marzeniach powstańców warszawskich, żołnierzy niezłomnych, robotników Poznania i Wybrzeża, pierwszej "S" - tych wszystkich dla których wolność oznaczała przynależność do wolnego świata.
Opublikowano: 11.09.2017 14:40. Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 14:48.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @gini  Odwiedź aerozolka bo chyba trzeba mu pomóc.
  • @dziennikarzobywatelski  A co konkretnie jest bzdurą?
  • @Gwant  Takie wykonanie 4 zakretu było spowodowane wykonaniem drugiego na kurs 70 st. W ten...

Tematy w dziale Polityka