Strefa wolna od Głupola
Strefa wolna od Głupola Smoleńskiego
9 obserwujących
203 notki
109k odsłon
  378   0

Don Stanislao. Brakujący wątek

TVN zrobił całkiem przyzwoitą robotę dziennikarska ale sprawa McCarricka jest ze 20 razy wieksza i ciągle rozwojowa.

Z wypowiedzi, Carlo Maria Viganò, byłego ambasadora Watykanu wiemy, że McCarrick w kolejce do stanowiska arcybiskupa Waszyngtonu by 14sty w kolejce. Nominacji sprzeciwiał się też kardynał Giovanni Battista, vice dziekan Kolegium Kardynalskiego. Mimo miejsca wysoce nie-biorącego i zarzutów o pedofilie, McCarrick dostał nominację. Istny cud

W narracji krycia pedofilii nie może zabraknąć kardynała Sodano. Ten znakomicie ustosunkowany z zabójczym reżimem Pinocheta kardynał jest dzisiaj synonimem zamiatania pod dywan w Watykanie. Jego rola w procesie dopchnięcia kandydatury McCarricka ciągle nie jest jasna ale pozostaje on na szczycie listy podejrzanych.

Wbrew temu co mówią kremówkiowo-lukrowane hagiografie Jana Pawła II, nie zapierał się przed wyborem na papieża rękami i nogami. Przeciwnie, aktywnie zabiegał o poparcie kardynałów. Głosowanie jest tajne ale osobista deklaracja poparcia już nie. Zasada Quid Pro Quo obowiązuje wszędzie na świecie. Być może to jest klucz to cudownej nominacji i potem cudownej protekcji McCarricka.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo