Demitologizacja
i dedogmatyzacja
10 obserwujących
259 notek
134k odsłony
  544   2

Czkawka aut elektrycznych

Czy ktoś jeszcze pamięta, że Apple od 2016 roku przymierza się do samochodu elektrycznego? Plotka w necie się niesie ale konkretów nie widać. Kurs akcji Tesli spadł 75% od szczytu, o obietnicy modelu 3 za 30 tys dolarów już nikt nie pamięta. Design sie starzeje i zaczyna nudzić.

Prześniona rewolucja?

Niekoniecznie, raczej rozwój technologii nie nadąża za pragnieniami. Mocno oczekiwane baterie litowo-jonowe solid state ciągle pozostają w sferze planów. Oczekiwania znacznej obniżki cen baterii dzięki giga factories także się nie zmaterializowały.

Nie ma dzisiaj wątpliwości, że samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji jednak tempo transformacji nie będzie według marzeń Muska. Wyglada, ze rację mogli mieć menedżerowie z Toyoty. Przez ponad 20 lat tak dopracowali napęd hybrydowy, że samochody tak napędzane są kilka a nie kilkaset procent droższe od swoich spalinowych odpowiedników. W USA model Venza, który oferuje jedynie napęd hybrydowy, bardzo dobrze się sprzedaje. Dodatkowo, po przeszło 20 latach od premiery model Prius 2023 ma pierwszy raz w historii atrakcyjny wygląd.

Gdzie te trendy stawiają Izerę nie będę się nawet rozpisywał.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale