"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl
"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl
Drachenstein Drachenstein
284
BLOG

Artur Grottger czy "jakiś tam Grottger"? O głupocie młodzieży i Powstaniu Styczniowym

Drachenstein Drachenstein Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 13

W styczniu tego roku jechałem dalekobieżnym autobusem przez Kraków. Przede mną siedziały dwie młody osoby: student uczelni technicznej i studentka jakichś studiów humanistycznych - tak wynikało z ich głośnej rozmowy.
W pewnej chwili usłyszałem coś takiego:

- Gdzie jesteśmy teraz?

- Acha, widzę, że na ulicy jakiegoś tam Grottgera.

- A kto to był?

-  Nie wiem!

Zdenerwowałem się i po chwili się zapytałem:

- Czy państwo wiedza, co to jest gender lub LGBT? Pytam, bo rozwiązuję krzyżówkę - powiedziałem o tej krzyżówce dla zmyłki.

- Oczywiście, że wiemy! A co pan taki staroświecki?

To mi wystarczyło.  Signum temporis! Resztę pozostawiam bez większego komentarza.

Właśnie tym oraz podobnym wielbicielom bzdur, ku przestrodze i opamiętaniu się publikuję "pro publico bono et ad futuram rei memoriam" tę oto wystawę o Arturze Grottgerze (zob. galerię zdjęć: "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl).

.

Drodzy i Wspaniali Blogerzy, Przyjaciele Narodu Polskiego!

Kliknijcie, proszę, na ten filmik o Arturze Grottgerze!
Przed chwilą go opublikowałem na YouTube.
On jest "pro publico bono et ad futuram rei memoriam". 

Ten film jest non profit - na Ojczyźnie się nie zarabia, Ojczyźnie się służy!

.


.

image

.

Link strony autora: Marek Sikorski i jego książki

.

image


.


image

Zobacz galerię zdjęć:

"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl
"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl
"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"

 Zajmuję się mitem walki ze smokami, w tym naszym smokiem wawelskim. Na ten temat napisałem książkę pt. "Smok wawelski w kręgu mitu i historii". Wydałem też książkę pt. "Smoki i smokobójstwo" , "Na tropach smoka wawelskiego" oraz "Rozważania o chwalebnym smokobójstwie". Ostatnio wydałem  zbiór opowiadań pt. "Zgubny urok".

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura