ROZMAITOŚCI
"Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!" Ap 13, 9.
3 obserwujących
110 notek
30k odsłon
  278   0

Artur Grottger czy "jakiś tam Grottger"? O głupocie młodzieży i Powstaniu Styczniowym

"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl
"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl

W styczniu tego roku jechałem dalekobieżnym autobusem przez Kraków. Przede mną siedziały dwie młody osoby: student uczelni technicznej i studentka jakichś studiów humanistycznych - tak wynikało z ich głośnej rozmowy.
W pewnej chwili usłyszałem coś takiego:

- Gdzie jesteśmy teraz?

- Acha, widzę, że na ulicy jakiegoś tam Grottgera.

- A kto to był?

-  Nie wiem!

Zdenerwowałem się i po chwili się zapytałem:

- Czy państwo wiedza, co to jest gender lub LGBT? Pytam, bo rozwiązuję krzyżówkę - powiedziałem o tej krzyżówce dla zmyłki.

- Oczywiście, że wiemy! A co pan taki staroświecki?

To mi wystarczyło.  Signum temporis! Resztę pozostawiam bez większego komentarza.

Właśnie tym oraz podobnym wielbicielom bzdur, ku przestrodze i opamiętaniu się publikuję "pro publico bono et ad futuram rei memoriam" tę oto wystawę o Arturze Grottgerze (zob. galerię zdjęć: "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl).

.

Drodzy i Wspaniali Blogerzy, Przyjaciele Narodu Polskiego!

Kliknijcie, proszę, na ten filmik o Arturze Grottgerze!
Przed chwilą go opublikowałem na YouTube.
On jest "pro publico bono et ad futuram rei memoriam". 

Ten film jest non profit - na Ojczyźnie się nie zarabia, Ojczyźnie się służy!

.


.

image

.

Link strony autora: Marek Sikorski i jego książki

.

image


.


image

Zobacz galerię zdjęć:

"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl
"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl "Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"; wystawa z mat. z domeny publicznej: polona.pl +14 zdjęć +15 zdjęć
"Artur Grottger. Dramat i idea Niepodległości"
Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura