25 obserwujących
231 notek
371k odsłon
896 odsłon

wPolityce.pl - odważny portal, co się nie certoli z władzą

Wykop Skomentuj20

 

Gdy 10 kwietnia 2010 około godz. 18.00 Jak-40 wylądował w Warszawie, czekało na niego kilku prokuratorów wojskowych w towarzystwie żandarmerii. Na polecenie prokuratorów pracownik obsługi technicznej lotniska wymontował taśmę z magnetofonu pokładowego z nagraniami lotu do Smoleńska i postoju na lotnisku Siewiernyi. I oddał ją prokuratorowi - czytam właśnie na ekranie swego komputera - Całą załogę: porucznika Artura Wosztyla, chorążego Remigiusza Musia, porucznika Rafała Kowaleczko oraz stewardessę Anetę Żulińską przesłuchiwano kilka godzin, każdego w innym pokoju. Remigusz Muś, wraz z prokuratorami, odsłuchał nagranie

(…)

Sfałszowane przez Rosjan taśmy mogą zostać zweryfikowane w prosty sposób: ujawnieniem „badanego” przez polskich prokuratorów 5 lat nagrania z Jaka-40, które to nagranie – jak się nam wydawało - nigdy w rękach rosyjskich fałszerzy nie było. Bo kiedy 10 kwietnia Artur Wosztyl, Remigiusz Muś i Rafał Kowaleczko opuścili samolot i poszli na miejsce tragedii, przy Jaku-40 pozostała Aneta Żulińska i płk Mirosław Czarnota z ambasady

(…)

Taśma prawdy wciąż czeka. Okazuje się jednak, że Instytut Ekspertyz Sądowych z Krakowa badał tylko kopię nagrania. Gdzie jest oryginał? Nadal w polskiej prokuraturze – czy może w Moskwie, przekazany w ramach braterskiej współpracy?

- pyta redakcja.

 

Brawo, nareszcie! Ile można czekać na odpowiedź w tej podstawowej sprawie!

Nie ma co: „wPolityce” mają jaja!

 

… ale co to? pomyliłem się? Tekst pochodzi z ze stycznia 2015 r.? – kurczę, w zasadzie poważny człowiek jestem, a taka jajcarska notka mi tu wyskoczyła… ale niech idzie, jak jest: w końcu nadal aktualna.

P.S.

akurat (20.12') przeczytałem taka opinię amerykańskiego dziennikarza śledczego:

Czy boję się, że prawda może być niewygodna? Ona zawsze jest warta zakomunikowania, a jednym z powodów, dla których dziennikarze dzisiaj nie wykonują swojej pracy dobrze, jest właśnie lęk przed konsekwencjami, do których może ich zaprowadzić szukanie odpowiedzi.(w:http://opinie.wp.pl/james-o-keefe-donald-trump-mnie-nie-kupil-wyznanie-czlowieka-ktory-zmienil-bieg-wyborow-w-usa-6056088624665729a) - i pomyślałem, że tu pasuje jak ulał!

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka