6 obserwujących
303 notki
314k odsłon
1638 odsłon

Najnowsze wieści o PlayStation 5. Kiedy premiera i jaka będzie cena za konsolę?

Wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli PlayStation5.
Wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli PlayStation5.
Wykop Skomentuj2

Sześć lat minęło od premiery flagowego produktu Sony - PlayStation 4. Najnowsza generacja konsoli pojawi się na rynku prawdopodobnie w grudniu 2020 roku. Będzie bardziej wydajna, nieco droższa, ale kompatybilna w rozgrywce z PS4. 

PS5 - premiera 

Informacje na temat PlayStation 5 - wraz z potwierdzeniem nazwy urządzenia - podał w ostatnim czasie Mark Cerny, główny architekt konsoli. Podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2020 Sony zaprezentowało logo oraz uchyliło rąbka tajemnicy na temat specyfikacji produkty dla graczy na całym świecie. Dlaczego ogłoszenie pierwszych szczegółów na temat nowego PS5 trwają tak długo?

Sprzedaż obecnej generacji na rynku szła tak doskonale, że producent marki wycisnął z niej ile się da. PlayStation 4 jest nadal najpopularniejszą platformą dla graczy, mimo silnej konkurencji w postaci Xbox Microsoftu. Wpływa na to różnorodność konsoli - dostępne są w wersji SLIM, PRO i VR dla najbardziej zaawansowanych miłośników rozrywki komputerowej. 

Ogłoszenie wstępnej daty debiutu PS5 zbiegło się w czasie z zaprezentowaniem światu Xbox serii X. Fani gry na padach mogą spodziewać się najnowszego PlayStation w okolicach świąt Bożego Narodzenia - dokładnie wtedy pojawi się w sprzedaży kolejna konsola Xbox. 

Premiera PS5 może zostać opóźniona w związku z epidemią koronawirusa. Część zakładów produkcyjnych zamknięto w Chinach do czasu opanowania sytuacji. Podzespoły do konsoli są produkowane właśnie w Państwie Środka. Aż 96 proc. urządzeń potentatów:  Sony, Microsoft i Nintendo, które trafiły do Stanów Zjednoczonych, składano w Chinach. 


Co nowego w PlayStation 5? 

Za układ procesora w PS5 odpowiada AMD, które dla najnowszej generacji opracuje procesor Ryzen 3, wykonany w 7nm procesie technologicznym. O jakość graficzną zadba Radeon Navi z obsługą technologii ray tracing z obsługą rozdzielczości 8K. Sceneria na ekranach ma być jeszcze bardziej realistyczna i żywa. 

W czasie gry na PlayStation 5 fani serii doświadczą znakomitej jakości dźwięku 3D Audio, skorzystają z napędu optycznego UHD, a także szybkiego dysku SSD - skróci on czas wczytywania gier. Zupełną nowością będzie także pad Dual Shock 5 z biofeedbackiem. Konsola zostanie wyposażona w czujniki na uchwytach padów, dzięki którym użytkownik otrzyma dane na temat bijącego tętna i wydzielanego potu w czasie gry. Wszystko po to, by jeszcze bardziej urozmaicić rozrywkę i wrażenia graczy w czasie skrętów na wirtualnej drodze czy też efekty strzelaniny. 


Screen z gry
Tak będzie wyglądała pierwsza gra na PS5 - "GodFall". 


Użytkownicy PlayStation 4 i nowej generacji nie muszą się martwić - tytuły na konsole mają być kompatybilne. Nie tylko gry z PS4 uruchomimy bez problemu na PS5, ale też płytki z PS3, PS2 i "jedynki". 

Cena PS5. Czy warto kupować PS4? 

W momencie debiutu PlayStation 4 kosztowało 399 dolarów. Ze wstępnych doniesień szacuje się cenę na ok. 499 dolarów. Polscy fani konsoli muszą spodziewać się ceny w okolicach 2 tys. złotych. Miłośnicy gier na dużych ekranach, którzy chcą zaopatrzyć się w obecną serię PlayStation, mogą liczyć na spore zniżki w najbliższych miesiącach w związku z planową premierą PS5 pod koniec 2020 roku.

Na nową platformę trafią takie gry, jak FIFA, Gothic, GodFall, Rainbow Six Siege, Tom Raider, Watch Dogs: Legion, The Lord of the Rings: Gollum, Outriders, Call of Duty: Black Ops 5, Spiderman i LEGO Star Wars: The Skywalker Saga.

GW

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości