61 obserwujących
245 notek
287k odsłon
126 odsłon

Sloty, oblodzenie- jeszcze jedna kompromitacja w dziale Katastofa Smoleńska.

Wykop Skomentuj12

Czy oblodzenie mogło się przyczynić do katastrofy PLF101 pod Smoleńskiem? Temperatura była dodatnia, instalacja przeciwoblodzeniowa slatów nie była włączana przez cały lot. KBWLLP odnotowała ten fakt i przeszła nad nim do podządku dziennego.

Bloger Niegracz wie lepiej, od ekspertów KBLWLP


Po jego pierwszej notce napisałem krótkie wyjaśnienie, ale Niegracz z faktami ma nie po drodze. Jak daleko nie po drodze widzimy na poniższym przykładzie Wstawia fragment z rosyjskiej publikacji p. Bechtira, uznanego autora podręczników z zakresu aerodynamiki i pilotażu, z podkreśleniem fragmentu.

image


Do tego mamy oczywiście tłumaczenie:

   Jak szybko  może  narastać  warstewka  lodu na powierzchni  czołowej  slotów ?

w tempie  5-7mm/na minutę

źródło:  BechtirKłamstwo polega na tym, że p. Bechtir nie pisze "w tempie  5-7mm/na minutę", jak "tłumaczy to Niagracz, lecz pisze tak::

"... od niewielu setnych milimetra do 5 ...7 mm/min"Jest to kolejny przykład, że celem Niegracza jest wprowadzać w błąd, oczerniać ekspertów KBWLLP i odwracać uwagę od przyczyn smoleńskiej tragedii.

Tym razem dla wykazania mechanizmu oszustwa wystarczyła znajomość języka rosyjskiego na podstawowym poziomie.

Widzimy też, że redakcja Salonu jest zainteresownana by notki Niegracza były prawidłowo przyporządkowane, podczas gdy notki krytyczne znikają w "polityce". Widać już po wyborach, bo przed wyborami byłem zaskoczony jak dobrze to nagle funkcjonowało.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka