Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
20 obserwujących
131 notek
239k odsłon
  292   0

"Próba nachalnego upolitycznienia tego incydentu"

Na początek coś w stylu "konkursu audiotele": do jakiego wydarzenia odnoszą się zawarte w tytule słowa?

A. Do próby obarczenia TVP odpowiedzialnością za zamordowanie Pawła Adamowicza? 

B. Do zrobienia z leczącego się psychiatrycznie samobójcy Piotra Szczęsnego "bohatera narodowego"? 

C. Do zestawienia niedawnych słów Donalda Tuska z napaścią na pracowników TVP? 

Oczywiście nie może być inaczej - prawidłowa jest odpowiedź C.

Bo przecież kiedy członek PO Ryszard Cyba morduje pracownika biura PiS wykrzykując przy tym, że nienawidzi pisowców, chciałby zamordować ich wszystkich i miał zamiar zamordować Jarosława Kaczyńskiego, to morderstwo to nie ma żadnego związku z polityką, w mediach robi się z Cyby "słuchacza Radia Maryja" który chciał zamordować dowolnego polityka i "upolitycznianie" tego wydarzenia zasługuje na największe potępienie - pojawiają się wręcz głosy typu "kto wiatr sieje ten burzę zbiera" i że odpowiedzialność za tę zbrodnię ponosi... Jarosław Kaczyński. Natomiast kiedy recydywista Stefan Wilmont po nasłuchaniu się w (podczas niedawnej odsiadki za napady na "pisowskie" SKOK-i) na kanałach TVN-u materiałów obarczających całą formację rządzącą (PiS) o śmierć aresztowanego we Wrocławiu Igora Stachowiaka zamordował Pawła Adamowicza wykrzykując że to zemsta na formacji która rządziła w trakcie jego aresztowania (PO) za "tortury" którym w swoim mniemaniu był poddawany, to oczywiście sprawa jest jak najbardziej polityczna - polityczna aż do tego stopnia, że trzeba było puścić w obieg KŁAMSTWO, że więźniom rzekomo wolno było oglądać wyłącznie TVP. 

Kiedy emerytowany żołnierz w trakcie protestu medyków w "białym miasteczku" popełnia samobójstwo wysadzając sobie twarzoczaszkę petardą w proteście przeciwko szkalowaniu i próbie bezprawnego obalenia demokratycznie wybranego rządu PiS, to nikt nawet nie zna jego imienia ani nazwiska. Natomiast kiedy leczący się psychiatrycznie Piotr Szczęsny rozrzuca manifesty (będące dokładnym streszczeniem zarzutów stawianych rządowi przez opozycję) i dokonuje samobójstwa przez samopodpalenie, to jego pogrzeb staje się wydarzeniem publicznym z udziałem polityków, księży-celebrytów, na jego temat pisze się wiersze i piosenki oraz przywołuje się jego postać wielokrotnie w Parlamencie Europejskim. 

Wreszcie kiedy Jarosław Kaczyński zdenerwowany chamskimi okrzykami "zadzwoń do brata" z ław sejmowych rzuca słowa o "zdradzieckich mordach" to godne jest i sprawiedliwe, aby słowa te przypominać do końca świata i co najmniej dekadę dłużej. Natomiast jeśli Donald Tusk w swoim przemówieniu, niczym niesprowokowany parafrazuje słowa HEINRICHA HIMMLERA pochodzące oryginalnie z rozkazu nakazującego mordowanie ukraińskich Żydów bez względu na wiek i płeć, bo

"Nawet najmniejsze dziecko w kołysce należy zdeptać jak jadowitą gadzinę"

gdyż

"Żyjemy w epoce żelaza, w której PORZĄDKI trzeba robić ŻELAZNĄ MIOTŁĄ*"

w kontekście robienia "porzadków żelazną miotłą" po rządach PiS na zasadzie "siłowego wyprowadzania" z miejsc pracy Prezesa NBP, Prezes TK i pracowników TVP, a później następuje atak dwóch chuliganów na pracowników tejże stacji, to oczywiście powiązanie tejże wypowiedzi z tym incydentem nie może być interpretowane inaczej niż "próba nachalnego upolitycznienia tego incydentu". 

Mam wiele zastrzeżeń do TVP. Zastrzeżeń? To nawet za słabo powiedziane - moim zdaniem ta stacja jest TRAGICZNIE SŁABA i właśnie powtarzanie w niej na okrągło "für Deutschland" Donlda Tuska jest na to najmocniejszym dowodem - głupi Kurski zrobił wokół tych nieznaczących słów tyle rabanu, że gdy dziś TUSK CYTUJE NIEMIECKIEGO ZBRODNIARZA słowa te przechodzą zupełnie bez echa - bo jak się robiło krzyk bez powodu, to teraz w obliczu REALNEGO ZAGROŻENIA nikt na krzyki nie zwraca uwagi. Już w styczniu 2019 roku pisałem, że Kurskiego należy koniecznie zmienić, a po wyborach 2019 roku stworzenie PLURALISTYCZNYCH mediów podałem jako pierwszy z czterech warunków powrotu normalności w Polsce i zapewnienia Polakom bezpiecznej przyszłości. Niestety Kaczyński miał inne zdanie na ten temat. 

Ale obarczanie TVP winą za napad na pracowników TVP jest jak obarczanie Żydów winą za Holocaust.

No ale skoro Donadl Tusk cytuje Heinricha Himmlera, to co się dziwić Robertowi Kwiatkowskiemu. 

-----

* Erwin Bingel, The Extermination of Two Ukrainian Jewish Communities: Testimony of a German Army Officer, "Yad Vashem Studies on the European Jewish Catastrophe and Resistance" 1959, R. 3, red Shaul Esh, s 303-320. 

Polski przekład rozkazu na podstawie: 

Richard Rhodes, Mistrzowie śmierci Einsatzgruppen, wydanie II, rozdział 9 Niezależnie od płci, niezależnie od wieku, s. 187-188.

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale