W okopie rozsądku
Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. /Gandhi Mahatma/
110 obserwujących
524 notki
1149k odsłon
5570 odsłon

Wybory w USA - kilka faktów

Wykop Skomentuj84

Parafrazując powiedzenie Lema, mówiące o internecie i idiotach, można napisać, że dopóki nie było ostatnich wyborów w USA, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Wszyscy potępiający i szydzący z wciąż pełniącego urząd prezydenta Trumpa, posługują się quasi argumentem, jakoby Donald Trump - w poczuciu chorej żądzy władzy - ukuł kłamstwo, jakoby "ukradziono" mu zwycięstwo w potyczce z Joe Bidem, czyli wymyślił sfałszowanie wyborów prezydenckich  Stanach Zjednoczonych


Upraszczając i tnąc brzytwą Ockhama jak leci, dochodzimy do fundamentalnego pytania, które leży u podstaw wszystkiego tego, co dzieje się i działo w ostatnich tygodniach za Oceanem: czy rzeczywiście wybory sfałszowano?


Niezbędne do udzielenia odpowiedzi na to pytanie jest posiadanie wiedzy, czyli dostępu do garści faktów. Podaję zatem garść, suchych, najbardziej istotnych i siłą rzeczy uogólnionych faktów, ponieważ szczegółowe dokumentowanie wielu wyborczych nieprawidłowości i wręcz "przekrętów", wymagałoby obszernego raportu, którego - rzecz jasna - sporządzić nie jestem w stanie.  Jednak te, które niżej prezentuję w formie publicystycznej są na tyle poważne, że każdemu pozwolą sobie wyrobić opinię. Nie komentuję ich celowo. Oto one:


# Prawnik, były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, reprezentujący Trumpa wraz zespołem adwokatów doprowadził do szeregu wysłuchań dziesiątków świadków przed komisjami parlamentarnymi stanów Michigan, Georgia, Pensylwania, Arizona, Wisconsin, potwierdzających setki nieprawidłowości zaistniałych podczas wyborów prezydenckich 3 listopada 2020 r. Według złożonych pod przysięgą zeznań, setki tysięcy głosów w poszczególnych stanach zostało oddane w sposób nieprawidłowy, nielegalny lub po prostu zostało sfałszowane.

# Mimo to żaden amerykański sąd, zarówno na poziomie stanowym, jak i federalnym, nie znalazł wystarczających powodów do wszczęcia rozprawy. Ani jednej.

# W 2008 r. uważany za polityczne objawienie i nadzieję progresywnej Ameryki Barack Obama uzyskał niespełna 69,5 miliona głosów, co stanowiło 52,9% i absolutny rekord jeśli chodzi o liczbę pojedynczych głosów oddanych na jednego kandydata w amerykańskich wyborach prezydenckich. W 2012 r. wygrywając drugą kadencję, jako rozpoznawalny lider wolnego świata, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2009 prezydent Obama uzyskał zaledwie 65,9 miliona głosów, tj. 51.06 %.

# W 2016 roku amerykański biznesmen Donald Trump startując z ramienia Partii Republikańskiej uzyskał 62,9 miliona głosów i został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych. W wyborach 2020 roku uwielbiany przez konserwatywną cześć Ameryki, konsekwentnie realizujący swój program pod hasłem "Uczyńmy Amerykę znów wielką!”, na którego wiece wyborcze pomimo pandemii przychodziło po kilkadziesiąt tysięcy osób uzyskał rekordowe 74 miliony głosów i… przegrał z Joe Bidenem.

# Na wiece wyborcze kandydata Demokratów przychodziło zwykle kilkanaście osób ( podobnie jak u nas na wiece "prawdziwej prezydent"), a mimo to uzyskał ponad 81 milionów głosów! To o ponad 11 milionów głosów więcej niż porywający tłumy, mający odmienić Amerykę prezydent Obama.

# Na wniosek prawników zespołu Trumpa, po uzyskaniu stosownego nakazu, 6 grudnia zgodnie z postanowieniem sądu został przeprowadzony audyt 22 maszyn do głosowania firmy Dominion. Wyniki audytu były gotowe już 8 grudnia, jednak od tego dnia ich publikacja jest blokowana przez Prokurator Generalną Stanu Michigan. Pani prokurator Dana Nessel swoim postanowieniem zabroniła ujawnienia wniosków z przeprowadzonego audytu maszyn Dominion. To właśnie w tym stanie nastąpiło słynne „przeniesienie” (the glitch) 6.000 głosów z Donalda Trumpa na Joe Bidena. Podczas wyborów prezydenckich 2020 maszyny firmy Dominion były używane w 28 stanach.

# Zgodnie z powyborczymi danymi w stanie Michigan w noc wyborczą o godzinie 4 nad ranem Joe Bidenowi przybyło nagle 138 tys. kart, co pozwoliło „zwyciężyć” kandydatowi Demokratów różnicą 154 tys. głosów. Podobny cud nad urną wydarzył się w stanie Wisconsin gdzie o godz. 3:42 nad ranem na koncie kandydata Demokratów przybyło nagle ponad 143 tys. głosów, podczas gdy prezydentowi Trumpowi zaledwie 25 tys. Jeszcze ciekawiej było w stanie Georgia, skąd pochodzą słynne filmy z walizkami głosów wyciąganymi nocą spod stołu. O godzinie 1:36, po tym jak z sali gdzie liczono głosy wyproszono wszystkich obserwatorów medialnych i przedstawicieli Republikanów Joe Biden zyskał nagle 125 tys. głosów przewagi nad Donaldem Trumpem. W Pensylwanii w noc wyborczą przy zliczonych blisko 70% głosów "Sleepy Joe” był w stanie zniwelować różnicę 700 tys. głosów.

# 7 grudnia 2020 stan Texas składa do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych pozew przeciwko 4 stanom: Pensylwanii, Georgii, Michigan i Wisconsin, zarzucając im przeprowadzenie wyborów niezgodnie z Konstytucją. Do pozwu dołączają 22 inne stany, cały szereg organizacji pozarządowych, 126 republikańskich członków Kongresu i prezydent Donald J. Trump.

Wykop Skomentuj84
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka