Już od wczesnych godzin porannych trwała akcja Studentów dla Rp "Raport z oblężonego Państwa".To kolejna już odsłona happeningów zorganizowanych z okazji obchodów 31 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.Tym razem miała charakter ogólnopolski.
Studenci przebrani za funkcjonariuszy ZOMO, żołnierzy wojska ludowego oraz za strajkujących robotników przez cały dzień rozdawali na Rynku Głównym okolicznościowe ulotki. Na jednej stronie ulotki była kserokopia pierwszej strony "Trybuny Ludu" z 13 grudnia 1981 r. ze zdjęciem gen. Wojciecha Jaruzelskiego i informacją o wprowadzeniu stanu wojennego , a z drugiej kserokopia "bibuły" Solidarności z odezwą do Polaków i wydrukowanym wielkimi literami hasłem: "Trwaj w oporze Solidarność". Pokaz druku "bibuły" mogliśmy obserwować w Klubie Pod Jaszczurami dzięki uprzejmości Pana Leszka Jaranowskiego, byłego opozycjonisty, który na oryginalnym sprzęcie demonstrował sposób jej wykonania.
O godz. 15 odbyła się debata "Czy generał nas uratował, której gośćmi byli dr Henryk Głębocki, prof.Zdzisław Zblewski, dr.Ewa Zając i dr Jarosław Szarek.
W godzinach wieczornych odbyła się druga debata, w której udział wzięli "świadkowie historii", krakowscy opozycjoniści:Leszek Jaranowski, Adam Kalita,Grzegorz Surdy i.in.
Przez cały dzień na Rynku Głównym ustawiony był telebim wyświetlający materiały dotyczące stanu wojennego, m.in. niepublikowane dotąd zdjęcia z lat 1981-1983 pochodzące z prywatnych zbiorów opozycjonistów. Krakowianie i turyści mogli zobaczyć na nim również projekcję filmu "Towarzysz generał idzie na wojnę" w reż. Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna.
Inne tematy w dziale Kultura