Gorące tematy:

2 obserwujących
4 notki
3265 odsłon
885 odsłon

Flaga tęczowa na ustach zniewolonych pacynek i kukiełek! Życie przerosło kabaret?

Wykop Skomentuj50

Każdy kto choć trochę potrafi patrzeć z dystansem na to - co dzieje się w polityce z pewnością dojdzie do ważnego wniosku. Gdzie nie spojrzeć widać w zasadzie tylko jedno. Nasza przestrzeń życiowa została opanowana przez kukiełki i przed wszystkim pacynki. Pacynka to rodzaj lalki teatralnej nakładanej na dłoń jak rękawiczka i poruszanej palcami aktora-animatora. W przypadku lalek o większych rozmiarach animator umieszcza dłoń w głowie pacynki, kontrolując jej mimikę. Ciało pacynki jest wtedy zawieszone na jego przedramieniu. Najprostsza pacynka to skarpetka naciągnięta na rękę. Pacynka nie myśli samodzielnie. Pacynka wyraża tylko to - co usłyszy od swojego animatora. To raczej każdy wie i jakakolwiek dyskusja w tym temacie nie ma sensu. Ale jedno pytanie przy tym należy zadać! Kim są Ci, którzy sterują pacynkami? ...i kim tak naprawdę są same pacynki?  To pytanie należy skierować po obydwu stronach barykady. To chyba nie ulega żadnej wątpliwości?!


To, kim jest pacynka - niech każdy sam sobie odpowie. Ale bez względu na odpowiedz przy tym nie sposób nie zauważyć wśród pacynek panującego kultu jednostki w osobie naczelnego wodza. Wódz nie podlega krytyce. Pod żadnym pozorem krytykować nie wolno. Coraz głośniej mówi się o tym, że każda krytyka to w istocie znieważenie. Grzmią chyba jednak wiecznie nadęte i  rozwścieczone pacynki. Widać to wyraźnie po zamieszaniu wokół wypowiedzi Gajosa na temat prezesa Kaczyńskiego. A może jednak racje mają przynajmniej niektóre pacynki twierdząc, że elita III RP już dawno się skompromitowała i w zasadzie to powinna siedzieć cicho? I kto tu ma racje? Dlaczego pacynki i wszelkiej maści kukiełki zachowują się bez przerwy jakby były obiektem nieustannych ataków? Motyw oblężonej twierdzy już na stałe wpisał się kod genetyczny pacynek? ...a uścielając w kod genetyczny ich animatorów! Przecież pacynka nie myśli  samodzielnie. Pacynka wyraża tylko to - co usłyszy od swojego animatora.


Zniewolone pacynki z prawej strony jednak w ostatnim czasie najbardziej boją się flagi tęczowej. To trochę dziwne, że większość boi się mniejszości. A może podłoże tego strachu nie wynika tylko z niewiedzy i indoktrynacji tylko jeszcze z czegoś innego? Może rzeczywiście nic bardziej nie irytuje ludzi zniewolonych jak to, że istnieją inni ludzie - niezniewoleni. ...i może jednak pacynki potrafią myśleć ale ogranicza ich obsesja i wstydzą się własnej hipokryzji?! Zdaniem kontrowersyjnej aktywistki Magdaleny Środy większość homofobów to ukryci homoseksualiści, którzy z zawiścią i zazdrością patrzą na innych, szczególnie na niezniewolonych i żyjących według własnego uznania - mówiąc inaczej;- wyzwolonych z hipokryzji. A czego najbardziej boją się pacynki z lewej strony? 


Uwaga: Notka nie ma celu obrażanie innych ze względu na ich poglądy polityczne. Głównym celem notki jest dyskusja na temat tego - dlaczego tak wielu z nas bez cienia jakiejkolwiek refleksji staje po określonej stronie barykady? Dlaczego tak trudno jest dziś znaleźć jakieś porozumienie w dyskusji i dlaczego chowamy się w swoich norach czekając tylko na zielone światło do ataku?! Może nie wszyscy ale jakaś część nas jest jednak pacynką albo kukiełką? ...i wcale nie chodzi tylko o znane osoby publiczne tylko o nas samych, w tym również komentatorów na S24. PS. Może już czas ogłosić pierwszy ranking na pacynkę i kukiełkę roku? 


"Kabaret, kabaret, lecz śmiechu w nim mało. I słowa w nim gorzkie, bez blasku i zalet.  Bo tak, proszę państwa, fatalnie się stało, że życie przerosło kabaret" - Tadeusz RossimageZobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj50
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo