26 obserwujących
357 notek
339k odsłon
340 odsłon

Parady równości a większość konstytucyjna PiS

Wykop Skomentuj1

Warszawa, Gdańsk i parę innych miast rządzonych przez PO dało już popis "paradami równości" i w dwóch znanych wszystkim przypadkach Warszawy i Gdańska doszło podczas tych imprez, nad którymi patronat objęli PO-wscy prezydenci miast, do drwin z wiary chrześcijańskiej. W Gdańsku parodiowano procesję Bożego Ciała w sposób wyjątkowo wulgarny i obrzydliwy a w Warszawie parodiowano Mszę Świętą.

Politycy PO, osoby wyjątkowo tępe, wpuściły się w kanał lewacki w którym nurt ścieków porywa coraz dalej i żadnego światełka w ciasnym tunelu nie widać. Patronowanie drwinom z uczuć religijnych Polaków jest drogą do całkowitej marginalizacji ugrupowania, które u zarania miało całkiem słuszne hasła i zyskiwało duże poparcie. Niestety. PO, które jawiło się kiedyś jako partia liberalizmu gospodarczego, odstawiła do lamusa ten liberalizm a weszła na drogę liberalizmu społecznego a po zahartowaniu się w nim wślizgnęła w wąski kanał antyklerykalizmu, ostentacyjnego antychrześcijanizmu      i dziś jest już typową lewacką partią przy której dawna PZPR to ostoja zdrowego rozsądku.

Niewielu polityków PO dostrzega ślepą uliczkę w której się znaleźli. Odezwie się ten i ów i odetnie nieco od szyderstw z wiary Polaków, ale zwykle nie do końca i partia nie potępia zjawiska. Kolejni prezydenci dużych miast, związani z PO, obejmują patronatem te parady lub w nich uczestniczą. Za nami parady w Warszawie i Gdańsku a przed nami w Poznaniu. Tutaj, jak co roku prezydent miasta Jaśkowiak ( oczywiście PO ) będzie dumnie defilował na przedzie z całą rodziną. Za plecami jakieś szyderstwa z wiary z pewnością się odbędą.

Rządzące PiS zaciera ręce. PiS goni króliczka, ale przecież łapać nie zamierza. Należy gonić go, krzywdy nie robić, niech króliczek rozrabia. To napędza emocje. Lepiej niż zdarzenia smoleńskie. Pierwszym sukcesem PiS, przybliżającym tę partię do większości konstytucyjnej, było zaistnienie na scenie politycznej partii Biedronia. W walce wyborczej i jej wyniku okazało się, że jest w Polsce około 7% elektoratu, który jest gotów zagłosować na zero propozycji poza jedną - pokazać narodowi i tradycyjnym wartościom, że ma się je w d....... . O ten elektorat zaczyna walczyć PO. Będzie tam duża konkurencja bo dochodzi jeszcze partia Razem, chociaż ta jest chyba bardziej na prawo. Nie mówiąc już o starych towarzyszach z PZPR, gdzie niektórzy z nich wykazują się zdrowym rozsądkiem jak choćby prezydent Rzeszowa a nawet Miller, który już powiedział, że razem z PO to on w europarlamencie nie będzie. Musiało drażnić zdrowo rozumującego dziadka, lewackie wariactwo PO-wców. Przecież normalny człowiek z takimi nie wytrzyma.

Tak to PiS zmierza do większości konstytucyjnej w jesiennych wyborach. Nawet nie  musi jakichś propozycji dodatkowych składać. Wystarczy pozwolić króliczkom rozrabiać.    

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka