24 obserwujących
370 notek
361k odsłon
  1313   0

Konfederacja - języczek u wagi w wyborach prezydenckich

Już w maju wybory prezydenckie. Czy my, zwolennicy konfederacji, zdążymy zapomnieć niegodziwości PiS-u i całych mediów związanych z tą partią względem nas? Ruska agentura. Ruskie onuce. Blokada w masmediach kontrolowanych przez PiS. Będzie trudno.

W ostatnich wyborach prezydenckich, telewizje internetowe związane z korwinistami i narodowcami zrobiły kawał dobrej roboty dla kandydata PiS. To również wpłynęło na masowy udział zwolenników Korwin Mikkego, Grzegorza Browna i Mariana Kowalskiego w pierwszej turze wyborów, do zagłosowania w drugiej turze na Andrzeja Dudę i przechyliło zwycięstwo na jego korzyść.

Co ci dobrego uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz? Mówi chińskie przysłowie. A obóz "płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm" zrobił wszystko, aby zrazić sobie około siedemset tysięcy wyborców, a nawet więcej, bo prawa wyborcze otrzyma kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, gdzie Konfederacja ma spore poparcie. Nienawiść i jad skierowany przez PiS do Konfederacji       i jej wyborców, jest na tym tle odzwierciedleniem tego chińskiego przysłowia.

Jak już napisałem w którejś z notek, rządowe masmedia traktowały Konfederację tak jak Wałęsa ś.p. Kornela Morawieckiego, czyli odwrotnie niż to jest przyjęte w naszej kulturze: Wcale albo źle. Wcale górowało nad źle, według zapobieżenia efektowi innego przysłowia: Dobrze czy źle, byle z nazwiskiem.  Ale kiedy już było źle, to klękajcie narody! Goebbels mógłby lekcje brać.

Dla mnie, mało emocjonalnie podgrzanego,  ale trochę polityką się interesującego, zachowanie PiS jest wytłumaczalne. Pilnuje ta partia aby nic poważnego nie wyrosło na prawo od niej. Przewija się to nawet, w wypowiedziach propisowskich redaktorów, jak Stankiewicz, który stwiedził, że PO pozwoliło sobie, aby wyrosła im alternatywa w postaci lewicy ( SLD). Znamienne słowa, Pozwoliło sobie!!!!! Nie to co waleczny PiS, który pilnuje prawej strony i dusi niebezpieczeństwo w zarodku. 

Oświadczam wam pisowcy. PO  nie pozwoliło sobie tylko ma na tyle głupich liderów, że wystarczyła wasza wydatna pomoc wampirowi lewackiemu i wampir powstał. Nie przebiliście go osikowym kołkiem, tylko pieściliście zaczynający cuchnąć wstrętny zewłok i ten ożył a nawet nabrał takich tęczowych kolorków, że już do trumny się nie schowa. Za cztery,  lub osiem lat, wślizgnie się ma milionowe posady, pieczołowicie przez was zachowywane i powiększane.

Pieszczenie ożywionego trupa wcale się nie zakończyło. Może obowiązują te same wytyczne z centrali. Jechałem dzisiaj z nocnej trasy i słuchałem jedynki rządowego radia. Wielokroć jakaś niewiasta (chyba waginoosoba wg ich nazewnictwa ) z Wiosny Biedronia, biadoliła,  nad mimo wszystko, niską frekwencją. Jak tak dalej będzie lansowana lewica, Robert Biedroń zostanie prezydentem. Dla PiS-u może to i dobrze, ale dla Polski?       

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka