71 obserwujących
368 notek
677k odsłon
355 odsłon

Do administracji S24 w sprawie regulaminowej

Wykop Skomentuj15

Proszę wskazać jaki punkt regulaminu naruszyłem, że usunięto moją notkę „Sól i pieprz salonu24”. Tekst zawierał listę blogerów, których uznałem za opiniotwórczych.


Proszę również o informację dlaczego usunięto ww. listę zamieszczoną w komentarzu pod notką https://www.salon24.pl/u/piko/878849,sol-i-pieprz-salonu24-byla-a-ni-ma-jak-w-ruskim-cyrku .


I ostatnia moja prośba dotyczy wyjaśnienia dlaczego ww. lista skopiowana ode mnie i zamieszczona na blogu  https://www.salon24.pl/u/amstern/878964,lista-moich-blogow-polecanych-ku-chwale-salonu24 nie razi administracji. Notka z tą listą nie została usunięta.


Planuję ponownie zamieścić tekst z listą uzupełnioną o kilka nowych nicków i chciałbym teraz wiedzieć, co zrobić żeby nie został usunięty. Nie wypada żeby administracja poważnego portalu blogowego bawiła się z użytkownikami w ciuciubabkę.


Informuję więc, że tytuł notki będzie brzmiał „Championi S24”, następnie będzie lista, na końcu clip Tiny Turner „Simply the Best” ewentualnie „Heroes” Davida Bowie i to wszystko.


Z góry dziękuję za odpowiedź oraz załączam wszelkie wyrazy.
piko

=====================================

Uzupełnienie

Fragment regulaminu:

IX. Procedura zgłaszania naruszenia praw

1. Administrator uznaje się za powiadomionego o zgłoszeniu zawiadomienia o naruszeniu, jeśli łącznie spełnione zostaną następujące warunki:
(a) zawiadomienie zostanie skierowane przez osobę uprawnioną:
(b) zawiadomienie będzie wskazywać na podstawę uprawnienia do dokonania zawiadomienia i żądania usunięcia danego Materiału lub danych;
(c) zawiadomienie będzie zawierać szczegółowy opis Materiału lub danych, których dotyczy, ze wskazaniem adresu podstrony Portalu;
(d) zawiadomienie będzie zawierać uzasadnienie żądania usunięcia danego Materiału lub danych, w tym wskazanie na czym polega naruszenie i jakie prawa narusza.

2. Administrator powiadomiony w sposób opisany w ust. 1, przeanalizuje zawiadomienie i po stwierdzeniu jego zasadności, usunie kwestionowany Materiał lub dane z Portalu. Ewentualne dalsze roszczenia lub żądania uprawniony może kierować wyłącznie do Użytkownika, który udostępnił na Portalu Materiał lub dane.

Notka została usunięta czyli pkt 1 został spełniony i pkt 2 również czyli administrator uznał zasadność zgłoszenia. Zasadność mogła wynikać z tego, że w usuniętej notce tekst był wklejony z edytora i niestety link zawierał nazwę pliku ze słowem "troll". W tytule i treści nie wystąpiło żadne takie określenie. 

Salon24 oprócz regulaminu ma jeszcze netykietę w której definiuje pewne pojęcia. Fragment:

trollowanie – za Wikipedia.pl: antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

1. Zasady publikowania w serwisie Salon24.pl są opisane w Regulaminie oraz w niniejszej Netykiecie. Wpisy naruszające te zasady mogą być przez administratorów serwisu usuwane, a konta użytkowników, którzy je umieszczają, blokowane.
2. Pamiętaj, że treści publikowane w Salonie24.pl nie mogą naruszać obowiązującego w Polsce prawa.
3. W Salonie 24.pl obowiązuje zakaz spamowania, floodowania i trollowania.

.....

Podsumowując - blogerzy umieszczeni na mojej liście trollują, kłamią, manipulują, antagonizują, prowokują, szerzą chamstwo i zgodnie z tutejszymi przepisami powinni być ograniczani w dostępie do strony. Natomiast mają się dobrze, co najwyżej kilka notek (jak Milton) czy komentarzy jest filtrowane. Moja notka w której była esencja sz...ów wyleciała.

Właściciel portalu może prowadzić swój biznes jak chce (w ramach prawa powszechnego) i nic mi do tego. Tylko po kiego zamieszcza jakieś netykiety i regulaminy do których sam się nie stosuje, jest to śmieszne i żałosne a kontakt z blogerami przypomina scenki z Misia np. "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi".

Uważam że portal powinien zmienić nazwę z Salonu24 na Klepisko24.


ps. Dlaczego tu bywam skoro mi się nie podoba? Bo jest jeszcze kilku blogerów których lubię i cenię, poza tym wierzę, że są czytelnicy dla których warto coś napisać, nawet jak trzeba wejść do "salonu" w którym lekko cuchnie.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale