2 obserwujących
10 notek
4393 odsłony
  198   0

Kryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen

Kryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W ubiegłą środę białoruska biegaczka, startująca w igrzyskach olimpijskich w Tokio, otrzymała wizę humanitarną i przyleciała do Polski.

"Liczymy na to, że za chwilę Kryscina wróci do sportowej rywalizacji. Wspieranie sportu to budowa silnej globalnej marki Orlen, ale też realizacja ważnych funkcji społecznych" - czytamy we wpisie Daniela Obajtka na Twitterze.

Kryscina Cimanouska przyleciała z olimpiady w Tokio do Warszawy chroniąc się przed represjami reżimu Aleksandra Łukaszenki. Zgodnie z obietnicą Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu białoruska lekkoatletka uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i będzie objęta stypendium sportowym oraz wsparciem indywidualnym.

Kryscina Cimanouska w czasie Olimpiady w Tokio skrytykowała działaczy sportowych swojego kraju. W odpowiedzi związek sportowy wycofał ją z udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Kazano jej się spakować i wywieziono ją na lotnisko, skąd miała wrócić do kraju. Biegaczka wyraziła obawę o swoje bezpieczeństwo po powrocie na Białoruś i poprosiła japońską policję o pomoc, a następnie schroniła się na terenie polskiej ambasady, gdzie otrzymała wizę humanitarną.

https://www.polskieradio.pl/399/7977/Artykul/2787150,Kryscina-Cimanouska-dolaczyla-do-Grupy-Sportowej-Orlen

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka