Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
83 obserwujących
2383 notki
3037k odsłon
  309   4

Ostrzeżenie przed niebezpieczną propagandą! Ważne dla życia i zdrowia!

Rafał A. Ziemkiewicz, pisarz, publicysta i - ostatnio - również celebryta, nagrał na yt kolejny film, w którym odnosi się do kwestii ewentualnych obostrzeń w związku z jedyną ważną chorobą. Film jak film - Ziemkiewicz od pewnego czasu nagrywa coś, co nazywa "Akademią Zdrowego Rozsądku", więc widać, że orbita, po której się porusza, znajduje się na bardzo wysoko umiejscowionej trajektorii. Cóż - każdy ma prawo do autoośmieszania, a że RAZ ma spore grono wiernych groopies ... wróć, wyznawców ... to może tak zajechać naprawdę daleko. I dopóki zachowuje się w miarę przyzwoicie, to niech mu tam. Niestety, ostatnio z prawdą minął się Ziemek w odległości lat świetlnych, i to w sposób, który może mieć fatalne skutki dla ludzkiego zdrowia i życia. Mianowicie znany publicysta powiedział, że szczepionki (oczywiście przeciwko jedynej chorobie, jaka istnieje) jedyne, co mogą zrobić złego, to nie zadziałać.

Otóż - nie mam pojęcia, czy redaktor Ziemkiewicz kłamie celowo, czy też po prostu z głębokiej niewiedzy, ale to to straszliwa nieprawda. Wystarczy zapytać wujka google o frazę "ministerstwo zdrowia niepożądane odczyny poszczepienne" - zaraz na pierwszym miejscu pojawi się oficjalna strona Ministerstwa Zdrowia. Należy kliknąć w link, zjechać do zakładki "niepożądane odczyny poszczepienne" i zapoznać się z listą 15711 NOP (stan na 7.10.2021 r.). Faktycznie - większość odczynów nie jest groźna, ale zdarzają się np. takie ciekawostki, jak paraliż, epizody hypotoniczno-hyporeaktywne  z utratą przytomności, narkolepsja czy padaczka, i jest tego całkiem sporo. Raport wymienia również przypadki zgonów - nie mam czasu liczyć dokładnie, ale w pierwszym tysiącu NOP doliczyłam się setki śmierci związanych ze szczepieniami - prawdopodobnie więc ogółem jest około 1500 zgonów. 

Powtarzam: to jest OFICJALNA strona Ministerstwa Zdrowia!

Warto też nadminić, że WHO zgłaszalność NOP szacuje na poziomie jednego na sto, a w Polsce ten pułap jest ustawiony jeszcze wyżej: dopiero niedawno propagandowe konto szczepimy się raczyło napisać, że lekarze zgłaszający NOP nie będą szykanowani!

Redaktor Ziemkiewicz jest szczególnym typem publicysty: ma rzeczywiście lekkie pióro, ale też, niestety, w pakiecie z tym jest lekki stosunek do rzeczywistości. Jako osoba w latach doskonale pamiętam, że RAZ stręczył nam kilkanaście lat temu wejście do UE w nadziei, że pomoże nam to rozwiązać choćby problemy z korupcją (sic!) - w tym samym czasie Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz czy śp. Rybiński przestrzegali nas przed eurokołchozem. Dziś, pragnę zauważyć, RAZ walczy z UE wszelkimi możliwymi siłami.

Podobnie było z jego wyborami politycznymi: najpierw głosował na Platformę Obywatelską, żeby teraz uważać ją za możliwie najgorszą partię.

Niemniej pisanie propagandowych kłamstw, jakie to szczepionki są nieszkodliwe, to chwyt naprawdę gruby i bardzo niebezpieczny ze względu na wspomnianą wcześniej dużą grupę zaczadzonych fanów, którzy mogą podjąć pod wpływem RAZ-a decyzję, którą przypłacą życiem.

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale