Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
83 obserwujących
2383 notki
3037k odsłon
  225   7

Kieszonkowe hitlerki

Na esplanadzie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Lourdes w lipcu ma zostać wystawione dzieło ""Ave verum corpus" Mozarta. Utwór będzie wykonany przez dzieci, a wyreżyserowane przez słynnego włoskiego dyrygenta Riccardo Mutiego. Jako żywo nie widzę informacji, że obecność na koncercie ma być przymusowa czy obowiązkowa, ale okazuje się, że pewnej grupie mentalnych terrorystów cała rzecz bardzo przeszkadza, choć przecież oni sami nie muszą tam się pojawiać. Związek nauczycieli szkół podstawowych Snuippa sprzeciwia się wykonaniu dzieła Mozarta, argumentując, że religijne dzieło łamie zasadę laickości we Francji.

Podkreślam - to nie jest tak, że terroryści ze związku nauczycieli protestują, ponieważ mają obowiązek wzięcia udziału w przedstawieniu, które gwałci ich sumienia. Nie - terrorystom się nie podoba, że ktoś inny weźmie udział w "zbyt religijnym", ich zdaniem, przedstawieniu!

No cóż można powiedzieć w związku z tym wydarzeniem? Raz sierpem, raz młotem ... no dobrze, kończyć nie będę. Przypomnę tylko stare powiedzenie "Dobry Indianin to martwy Indianin" (chodzi mi o paletę barw, rzecz jasna).

Lewacka hołota posługiwała się, posługuje i będzie posługiwać terrorem, włącznie z największymi zbrodniami. Jedyny sposób na ten terror jest wyłącznie twarde przestrzeganie prawa, które zakazuje propagowania ustrojów totalitarnych. Konsekwentnie - za próby terroru, w każdej postaci, również tej dotyczącej sfery nauki i kultury, wsadzać terrorystę za kraty.

Inaczej hitlerostalinki nadal będą urządzać życie nam, normalnym ludziom!


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-francja-nauczyciele-nie-chca-aby-dzieci-wykonaly-utwor-mozar,nId,6115983#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale