Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
82 obserwujących
2425 notek
3072k odsłony
  367   4

Gazeta Wyborcza i wszystko jasne. Czyli ... czarne

Gazeta Wyborcza jest niezawodna w dostarczaniu nam wstrząsających historii o podłych polskich księżach. Ostatnio padło na księdza Wacława Kuriatę z podwrocławskiego Mirkowa, a opowieści dostarczyła nam anonimowa pani Iwona z Kanady.

Tajemnicza pani Iwona przyjechała z Kanady do Polski, aby pochować matkę. Ceremonię przeprowadził znany nam już z imienia, nazwiska i funkcji oraz miejsca posługi kapelan. Niestety, po wszystkim beznazwiskowa pani Iwona "zapomniała" zostawić księdzu kopertę z pieniędzmi, w związku z czym ksiądz jej przypomniał o należności. Wówczas pani Iwona mu odpisała, że - sorry Winnetou - ona nie ma konta polskiego, tylko ZAGRANICZNE, i co jej ksiądz zrobi? ... Ksiądz w niedwuznaczny sposób dał jej do zrozumienia, że nie wierzy w jej dobrą wolę i chęć zapłaty za usługę, zaś pani Iwona bez nazwiska strzeliła focha i 500 zł ... nie, nie to, co Państwo myślą. Nie przelała księdzu równowartości 500 zł w dolarach kanadyjskich, tylko rzekomo wpłaciła na fundację "Zdążyć z pomocą" ...

Otóż - nie mam pojęcia, czy opisana w Wyborczej sytuacja istotnie miała miejsce, czy gazeta po prostu (jak ma to w zwyczaju) wyssała ją z pamięci. Jeżeli jednak - JEŻELI, podkreślam - jakimś cudem, wyjątkowo, faktycznie Gazeta opisała prawdziwą sytuację, to wnioski można wysnuć tylko i wyłącznie takie:

Oczywiście ksiądz miał rację, że pani Iwona od początku nie miała zamiaru mu zapłacić. Zapomnienie wręczenia zapłaty po usłudze? No chyba u notorycznych oszustów. Potwierdza to fakt, że - mimo wezwania - nie uiściła długu z konta (jakoś z tego "zagranicznego" konta, podobno, przelała pieniądze polskiej jak najbardziej fundacji (też, oczywiście, ściema, ale wskazująca, że "zagraniczne" konto było wyłącznie pretekstem do niepłacenia").

Summa summarum: historia jak historia, nie wiadomo, czy prawdziwa, ale taka kretyńska wręcz publikacja wskazuje na całkowitą desperację medium Michnika.

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale