Animela Animela
590
BLOG

Elektryki - jeżdżące Śmierci

Animela Animela Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 39

Norweski przewoźnik Havila Kystruten jako pierwszy, na początku 2023 r., oznajmił, że na promy tej linii nie będzie można wjechać samochodem elektrycznym, hybrydą ani na wodór. Decyzja została podjęta po pożarze na pokładzie samochodowca Felicity Ace. Podobną zapowiedź złożyło do tej pory jeszcze przynajmniej dwóch armatorów, zaś kolejni analizują sytuację. Myślę, że pożar samochodowca z końcówki lipca, kiedy to spaliło się prawie 3000 samochodów, wśród których było 25 elektrycznych, znacząco przyspieszy bieg procesów decyzyjnych. Inna sprawa, czy np. Unia Europejska pozwoli  przedsiębiorcom na taką swobodę działalności gospodarczej? ...

W Polsce przypadków pożaru hulajnóg elektrycznych było już sporo, paliło się też klika samochodów - jeden pożar miał miejsce w Warszawie na Bemowie. Przy ul. Górczewskiej 181, na parkingu podziemnym, spaliło się kilkadziesiąt samochodów; 150 osób straciło dach nad głową. Wszyscy wiedzą, że spalił się samochód elektryczny, którego nie da się ugasić, ale śledztwo to wykluczyło. A wykluczyło, o czym nie wszyscy wiedzą, z tej przyczyny, że kiedy coś się spali na popiół, to już niewiele da się ustalić (identycznie było w przypadku Felicity Ace i identycznie będzie z ostatnim pożarem na transportowcu).

Bo prawda jest taka, że samochodu elektrycznego nie da się ugasić. Dopuszczono do obrotu coś, co jest śmiertelną pułapką. Nikt na razie nie zna sposobu na ugaszenie elektryka - on po prostu MUSI się wypalić do końca. Strażacy wyłącznie pilnują, żeby ogień - w miarę możliwości - nie rozprzestrzenił się zbytnio.

Na szczęście mieszkam w domu jednorodzinnym, a syn - co prawda w bloku, ale na parterze, więc zawsze zdąży uciec przez ogródek. Dużo osób jest w tak komfortowej sytuacji, jak my. Co jednak z tymi, którzy mieszkają w blokach nad garażami na drugim, piątym czy siódmym piętrze? A co z osobami, które będą płynąć promem, na który załadowano choćby jeden samochód? Przecież to śmiertelna pułapka!

A Unia nie tylko dopuściła do obrotu tymi pułapkami, ale jeszcze chce nas zmusić w bliskiej przyszłości do przejścia WYŁĄCZNIE na nie ...

Animela
O mnie Animela

Jestem człowiekiem - przynajmniej się staram.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie